Złodziejska para szukała noclegu na jedną noc. Wybrała pensjonat w Świeradowie-Zdroju. Zamiast świętować, kobieta i mężczyzna ruszyli kraść.

Para, pod osłoną nocy, wyłamała zamek w drzwiach prowadzących do pomieszczenia gospodarczego, skąd ukradli między innymi laser obrotowy do poziomowania fundamentów, piłę łańcuchową, szlifierkę kątową, klucze nasadowe, grzechotki. Złodzieje spakowali łup do swojego pojazdu, a następnie odjechali. Wartość start pokrzywdzona oszacowała na kwotę 6.600 złotych.

Zabezpieczony monitoring pomógł w ustaleniu sprawców przestępstwa. W związku z tym lubańscy kryminalni przekazali informację o podejrzewanych osobach do policji w Bogatyni. Po dwóch dniach kryminalni z Bogatyni zatrzymali sprawców przestępstwa.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów kradzieży z włamaniem 38- letniemu mężczyźnie oraz 46- letniej kobiecie. Ponadto żeńska część duetu usłyszała zarzut kradzieży ubrań w sklepie odzieżowym w Lubaniu.

-Para złodziei czynów tych dokonała w warunkach tzw. recydywy, ponieważ w przeszłości byli karani za podobne przestępstwa. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności – informuje asp. szt. Monika Kaleta.

1 Komentarz

  1. Czy wystarczy miejsc w kryminałach dla złodziei i innych kryminalistów?
    Może wrócić do wypróbowanej przez wieki instytucji pręgierza?
    Kara tania , spektakularna i pouczająca potencjalnych naśladowców.
    A gdyby uchylić RODO i pokazywać twarzyczki delikwentów.
    Ej ,marzenia…….

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.