Policjanci ustalili, a następnie zatrzymali 38-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu i posiadanie narkotyków. Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany 19 marca 2021 roku włamał się do jednego z domów w budowie, skąd ukradł mienie o wartości ponad 12 tysięcy złotych. Były to głównie elektronarzędzia oraz dwa odkurzacze domowe. Ponadto próbował włamać się do innego budynku, lecz zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż został spłoszony. Straty pokrzywdzonych wynoszą blisko 30 tysięcy złotych.
Dodatkowo funkcjonariusze w jego mieszkaniu znaleźli narkotyki, a przestępstw tych jak się okazało dopuścił się w warunkach recydywy. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze odzyskali w całości skradzione mienie.
Teraz 38-latkowi za popełnione przestępstwa grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej 20 marca br. zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.