Niebawem rozpocznie się przebudowa dwóch ulic w Jagniątkowie. Chodzi o ulice Agnieszkowską i Myśliwską, których stan nawierzchni wymaga kompleksowej przebudowy.

Prace na ul. Agnieszkowskiej prowadzić będzie Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry, natomiast ul. Myśliwską wyremontuje Kółko Rolnicze z Siedlęcina. Koszt obu zadań to ponad 3,1 mln zł. Na ich realizację miasto otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach programu dla gmin górskich.

Na Agnieszkowskiej przebudowany zostanie prawie kilometrowy odcinek drogi. Otrzyma nowa nawierzchnię wraz z krawężnikami. Wykonane zostaną zjazdy oraz dojścia do posesji. Teren zostanie odwodniony. Zadanie obejmuje też przebudowę istniejącej balustrady kamiennej. Roboty zaplanowano na siedem miesięcy więc w najgorszym razie inwestycja powinna zostać zakończona w październiku. SPRD okazało się najtańszym oferentem, przedstawiając stawkę 1,961 mln zł (pozostałe cztery oferty od 2,67 do 2,96 mln zł). Miasto sporo zaoszczędziło, bo gotowe było wydać na to zadanie 2,32 mln zł.

Miesiąc krócej (sześć miesięcy) ma trwać przebudowa ulicy Myśliwskiej. Zakres prac jest podobny, jak na ul. Agnieszkowskiej. Dodatkowo wykonawca ma przebudować dojście od ul. Michałowickiej. Najniższa oferta na wykonanie tego zadania (Kółko Rolnicze z Siedlęcina) wyniosła 1,15 mln zł była wyższa od zaplanowanego przez miasto kosztu inwestycji. Przewidywano wydatek 915 tys. zł. W sumie jednak oba remonty kosztować będą o 200 tys. zł mniej niż przewidywał zleceniodawca.

Zgodnie z przedłożonym miastu harmonogramem, prace związane z przebudową ul. Agnieszkowskiej i ul. Myśliwskiej rozpoczną się w maju br. Ze względu na niewielką szerokość dróg i ukształtowanie terenu w tym miejscu, prace zaplanowane zostały w sposób możliwie najmniej uciążliwy dla mieszkańców i turystów.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.