Za nami Gminne Święto Plonów we Wleniu. Tradycyjnie rozpoczęła je msza święta dziękczynna za tegoroczne plony, odprawiona na rynku we Wleniu.

Na odwiedzających czekał cały szereg atrakcji, od widowiskowego lotu gołębi, przez konkurs dożynkowych koszy, gry i zabawy dla najmłodszych, po możliwość skosztowania tradycyjnych, swojskich wyrobów. Nie zabrakło też występów lokalnych grup artystycznych, dzieci z Przedszkola Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej oraz bardzo ważnego dla lokalnej społeczności momentu – uhonorowania gminnymi odznaczeniami „Zasłużonych dla sołectw”.

„Święta plonów – dożynki, to kultywowanie naszych najpiękniejszych polskich tradycji. To także wyjątkowa okazja, by podziękować i oddać cześć rolnikom, dzięki których pracy na naszych stołach nie brakuje chleba. Jako wiceminister edukacji cieszę się, że w tym święcie uczestniczy tak wiele dzieci i młodzieży, dla których jest to żywa lekcja patriotyzmu i tych wyjątkowych obyczajów. Niech ciągle żyje to przywiązanie do rolniczych tradycji, przekazywane na kolejne pokolenia, budujące silną, lokalną wspólnotę.” – mówiła obecna na Święcie Plonów poseł ziemi jeleniogórskiej Marzena Machałek, Wiceminister Edukacji i Nauki.

Wieczorem na mieszkańców czekały muzyczne atrakcje: występy „Seniorek z Doliny Bobru”, „Maciej Smoliński Show” oraz koncert Gabriela Fleszara. Licznie zgormadzonych widzów pożegnał pokaz tancerzy ognia i światła „Irrbloss”, po którym zaczęła się zabawa dyskotekowa.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.