12 dzieci z ośmiu rodzin otrzymało nowe rowery sponsorowane przez Drużynę Kolarską Kross Orlen. Inicjatorką tego wydarzenia była Maja Włoszczowska. Rowery trafiły do podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Inicjatywa ta miała związek ze sprawą z ostatnich dni października, kiedy to jeleniogórscy policjanci odzyskali skradzione rowery należące do Mai Włoszczowskiej.

Maja Włoszczowska, polska kolarka górska, medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzyni świata i Europy na pomysł ufundowania rowerów wpadła zaraz po zakończeniu przykrego dla niej wydarzeniu, które miało miejsce w ostatnich dniach października bieżącego roku. Jeleniogórscy policjanci otrzymali wówczas zgłoszenie, że w nocy z 29 na 30 października 2021 roku w Jeleniej Górze doszło do włamania do piwnicy, skąd skradzione zostały 3 rowery górskie MTB, zawodnicze, indywidualnie spersonalizowane o wartości 75 tysięcy złotych, należące do polskiej kolarki.

FOT.Policja dolnośląska

Policjanci po niespełna 10 godzinach od zgłoszenia zatrzymali mężczyznę, odpowiedzialnego za to przestępstwo. Odnaleźli również skradzione rowery. Całkowicie sprawny sprzęt kolarski wrócił do szczęśliwej właścicielki, a sprawca kradzieży postawiony został przed oblicze sądu.

6 komentarzy

 1. Kolejasz z lwufka Odpowiedź

  u nas w lwufku, tez rowery się wkrótce przydadzom – w miejsce ścieżek rowerowych, które powstanom w miejscu tych paskudnych torów

  • wieśniak z fsiocłafia Odpowiedź

   Widzę że masz ws iocławski trollu jakąś traumę związaną z gwałtem w Lwówku, prawie mi cię żal id ioto. Śmi erdzi od ciebie gó wnem bo masz ciągle ryj otwarty. Poproś starego żeby po wyjęciu fi uta z twego ty łka mył go zanim ci zapakuje w ja pę. To rozwiąże problem.

 2. Wsiocław chlew Polski Odpowiedź

  Dawno nie byłem w Wrocławiu ale jest po staremu. Dalej wali knyszą, wieśniakom wrocławskim wali z pod pach, nawet z pod butów wali skarpetkami. Pociągi autobusy tramwaje całe zasyfione. Kto te bydło spłodził?

 3. S r a m na Wsiocław Odpowiedź

  Trole z Wrocławia mieszkają w dziurach zabitych dechami i zazdroszczą innym miastom że są atrakcyjne i odwiedzają je tłumy turystów. Na kolana trole z Wrocławia bo te miasta życie wam uratowały. Gdyby nie kurorty to byście w swoich oborach pozdychali.

 4. wsiocławiak wszawiak Odpowiedź

  Wrocław to takie pół niemiecki pół żydowskie miasto jednym słowem syf kila i mogiła,jestem mieszkańcem tego miasta ale wstyd się do tego przyznać gdzie bym nie był i by ktoś zapytał ale niebawem wyprowadzka więc się bardzo z tego cieszę,nie będzie musiał ściemniać ze mam rządzącego pedzia.

 5. Tylko nie uruch amiajcie bezpośrednich rowerów z Wrocławia, bo przyjadą tamtejsze wsiury zza Buga i zas yfią i zas rają całe góry. Właśnie mamy taki przykład na Dolnym Śląsku. Koleje Dolnośląskie uruchomiły ostatnio program „Lato z KD”, w ramach którego można pojechać za darmo autobusem nad Stawy Milickie. Efekt? Wrocławska biedota (której jak wiadomo nie stać na normalne bilety) masowo ruszyła na wakacje i co mamy? Zatrutą rzekę Barycz i katastrofę ekologiczną w całej Dolinie Baryczy w której w śmie rdzącej wodzie ryby pływają do góry brzuchami: wroclaw.wp.pl/dolina-baryczy-zatruta-rzeka-w-smierdzacej-wodzie-ryby-plywaja-brzuchami-do-gory-6529160366299840a . Ostatnie doniesienia mówią, że przyczyną tej olbrzymiej katastrofy są bakterie ka łowe. Jak widać, wsiury zza Buga do tej pory nie wiedzą, że istnieje coś takiego jak toaleta i sr ają prosto do rzeki (albo myją w niej swoje brudne ty łki). Na efekty nie trzeba było długo czekać.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.