Od 8 października 2021 rozpocznie się cykl zajęć dla dzieci, dzięki którym będą mogły zostać małymi bohaterami. Jeleniogórska Akademia Młodego Ratownika to sposób, żeby poprzez zabawę i ćwiczenia nauczyć dzieci skutecznie pomagać, gdy czyjemuś życiu zagrozi niebezpieczeństwo.

Na co dzień spotykamy się z różnymi sytuacjami, również z nagłymi zagrożeniami. Dobrze jest wiedzieć, jak sobie z nimi radzić i uczyć tego również swoje dzieci. W Jeleniej Górze pojawił się pomysł, by o tym, jak w prawidłowy sposób reagować w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu człowieka, opowiedział dzieciom sam ratownik medyczny. Wszystko po to, by mogły czuć się pewnie i w razie potrzeby ocalić nawet ludzkie życie. Co ważne nie zaniedbując przy tym własnego bezpieczeństwa.

Łukasz Jończyk, ratownik medyczny Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze, będzie prowadził płatne warsztaty z ratownictwa medycznego dla dwóch grup wiekowych – grupa 6-9 lat i grupa 10-12 lat. Będzie dużo zabaw, ćwiczeń prakycznych, będzie i nauka właściwych zachowań na górskich szlakach oraz obsługi defibrylatora AED. W programie również: telefoniczne wezwanie pomocy, ocena stanu poszkodowanego, pozycja boczna bezpieczna, właściwe wykonywanie ucisków i oddechów ratowniczych, a także opatrywanie różnego typu urazów.

Partnerem zajęć jest Fundacja Instytut Karkonoski.

Tekst: mm

1 Komentarz

  1. Czyli żona pana Gierusa prowadzi razem z pogotowiem Pana Gierusa i pracownikiem tego pogotowia płatne zajęcia w domu kultury, w którym pracuje? Dobrze rozumiem?

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.