Ulice Agnieszkowska i Myśliwska w Jagniątkowie doczekały się remontu. Obie są w bardzo złym stanie i wymagają kompleksowej przebudowy. Prace ruszą lada dzień.

– Prace na ul. Agnieszkowskiej prowadzić będzie Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry, natomiast ul. Myśliwską wyremontuje Kółko Rolnicze z Siedlęcina. Koszt obu zadań to ponad 3,1 mln zł. Na ich realizację miasto otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach programu dla gmin górskich.

Na Agnieszkowskiej przebudowany zostanie prawie kilometrowy odcinek drogi. Otrzyma nowa nawierzchnię wraz z krawężnikami. Wykonane zostaną zjazdy oraz dojścia do posesji. Teren zostanie odwodniony. Zadanie obejmuje też przebudowę istniejącej balustrady kamiennej. Roboty zaplanowano na siedem miesięcy więc w najgorszym razie inwestycja powinna zostać zakończona w październiku. SPRD okazało się najtańszym oferentem, przedstawiając stawkę 1,961 mln zł (pozostałe cztery oferty od 2,67 do 2,96 mln zł). Miasto sporo zaoszczędziło, bo gotowe było wydać na to zadanie 2,32 mln zł.

Miesiąc krócej (sześć miesięcy) ma trwać przebudowa ulicy Myśliwskiej. Zakres prac jest podobny, jak na ul. Agnieszkowskiej. Dodatkowo wykonawca ma przebudować dojście od ul. Michałowickiej. Najniższa oferta na wykonanie tego zadania (Kółko Rolnicze z Siedlęcina) wyniosła 1,15 mln zł była wyższa od zaplanowanego przez miasto kosztu inwestycji. Przewidywano wydatek 915 tys. zł. W sumie jednak oba remonty kosztować będą o 200 tys. zł mniej niż przewidywał zleceniodawca.

1 Komentarz

 1. Fajnie byłoby jakby ktoś coś uzgodnił z mieszkańcami, miało byc zebranie…, ale teraz ciekaw rzeczy zaczną wychodzić.
  Projektował to ktoś kto nie mieszka tu i zaprojektowałal kolejnego bubla, chyba patrząc na mapy gogle – jak widać poziom asfaltu będzie15 cm wyżej od starej drogi, a to bedą problemy dla wszystkich:
  1; wlewająca sie woda podczas ulewy na posesje, większość posesi jest poniżej drogi;
  2; wyjazd z posesi 15 centymetrów wyżej niż było i jeszcze trzeba pokonać koryto na wodę które ma rzekomo odebierać wode po ulewie w górach:
  3; dziś podpatrzyłem linię sznurka wyznaczającego krawężnik i już wiem że będę musiał bramę podnieść do góry i dosypać z 2 wywrotki tłucznia żebym progami auta nie chaczył o przejazd przez krawężnik, pokonując koryto kołami w miedzyczasie wyjeżdżania z bramy;
  4; z poczty pantoflowej wiem że droga miała być zebrana na 40 cm, a jest na około 20 cm; żeby te 20cm mniej nie były problemem dla wszystkich

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.