Wczoraj, około godziny 19, rodzina kobiety poinformowała KPP w Lubaniu o fakcie zaginięcia osoby najbliższej. Decyzją komendanta policji w Lubaniu ogłoszono alarm dla całego stanu osobowego jednostki, celem rozpoczęcia działań poszukiwawczych. W działania te zaangażowali się funkcjonariusze z oddziałów prewencji z Wrocławia oraz mundurowi straży pożarnej i straży miejskiej. Sprawdzono miejsca, gdzie widziana była zaginiona oraz miejsca, które zostały wskazane przez osoby trzecie, dzięki publikacji w mediach wizerunku kobiety. Z uwagi na rozległy teren poszukiwań oraz ujemne temperatury powietrza o zaginięciu kobiety powiadomiono Nieetatową Grupę Poszukiwawczo Ratowniczą z KPP w Lwówku Śląskim mająca na stanie kamery termowizyjne oraz noktowizory i specjalistyczny sprzęt poszukiwawczy.
Sprawdzono przystanki PKP podejrzewając, iż kobieta może podróżować pociągiem. Jednocześnie powiadomiono Koleje Dolnośląskie o zaistniałym fakcie i przekazując rysopis osoby zaginionej. W działania przyłączyli się policjanci z komisariatu kolejowego we Wrocławiu patrolujący teren przystanków. Działania policji swoim zasięgiem objęły teren Niemiec. Nawiązano kontakt z Sekcją Międzynarodowej Współpracy Policji w Świecku po otrzymaniu informacji, iż kobieta została widziana w pociągu jadącym do Niemiec. Już po kilku godzinach ustalono miejsce jej przebywania i przewieziono kobietę do siedziby niemieckiej policji. Informacja ta została przekazana rodzinie. 73- letnia Irena Pytel został odnaleziona jej życie nie jest zagrożone.
– Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu p.o. nadkomisarz Piotr Pietrykowski pragnie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do odnalezienia zaginionej. W tej wyjątkowej sytuacji, policja mogła liczyć na pomoc strażaków, strażaków ochotników, mundurowych z OPP we Wrocławiu, przewodników psów służbowych, Nieetatowej Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej z KPP w Lwówku Śląski, funkcjonariuszy Straży Granicznej z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu, konduktorom z KD , lokalnym dziennikarzom oraz mieszkańcom Lubania i wielu osobom, które przekazywały cenne wskazówki i informacje – przekazuje oficer prasowy KPP w Lubaniu Justyna Bujakiewicz-Rodzeń.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.