Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży sklepowych oraz uszkodzenie mienia. Ma on na koncie co najmniej 11 kradzieży w jeleniogórskich dyskontach spożywczych. Jego łupem padły markowe alkohole, kosmetyki, artykuły spożywcze i chemiczne.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w lutym br. dopuścił się serii kradzieży w jeleniogórskich dyskontach spożywczych. Jego łupem padły markowe alkohole, kosmetyki, artykuły spożywcze i chemiczne. Straty pokrzywdzonych wynoszą kilka tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma na koncie co najmniej 11 takich czynów. Skradziony towar sprzedawał przygodnie napotkanym osobom, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczał na swoje potrzeby.

Obsługa sklepów o zdarzeniach powiadomiła policję. Do zgłoszeń dołączone zostały również nagrania z monitoringu. Policjanci na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer wytypowali 20-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw. Ponadto okazało się, że młody mężczyzna 2 lutego br. w Jeleniej Górze zniszczył lusterko w jednym z autobusów komunikacji miejskiej czym spowodował straty w wysokości ponad 3 tysiące złotych.

-Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz 20-latek za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.