Bulwersujący proceder konserwator zabytków opisuje na swoim profilu facebookowym. „W środę po południu na skrzynkę FB otrzymaliśmy wiadomość, iż w Szklarskiej Porębie z budynku przy ul. Osiedle Podgórze 14 wylewa się woda. Budynek figuruje w gminnej ewidencji zabytków. Obiekt był otwarty, woda wypływała na zewnątrz, więc nasz informator wszedł, udokumentował sytuację i nas powiadomił” – opisują pracownicy WUOZ.

Pracownicy delegatury WUOZ w Jeleniej Górze pojechali na miejsce i dokonali oględzin obiektu w asyście policji. Zawiadomili następnie policję i prokuraturę o niszczeniu zabytku i wystąpili z wnioskiem o wszczęcie postępowania i ukaranie właściciela zabytku. Grozi mu kara do pół miliona złotych.

Bardzo dziękujemy za tę interwencję, będziemy monitorować stan obiektu. Pokazujemy także zdjęcia wykonane przez naszego pracownika, które bezbłędnie ukazują intencję całego działania” – piszą pracownicy DWUOZ.

 

 

O tym procederze, innych przykładach nieszczenia zabytków w Kotlinie Jeleniogórskiej, właścicielach, którzy dbają o obiekty i działaniach konserwatora zabytków przeczytacie w Nowinach Jeleniogórskich w wywiadzie z Barbarą Obelindą, wojewódzkim dolnośląskim konserwatorem zabytków.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.