Dziś (16 grudnia) rano na drodze nr 30 w miejscowości Nowa Karczma, pomiędzy Zgorzelcem a Lubaniem doszło do śmiertelnego wypadku. Na miejscu zginął 28 -letni mężczyzna, cztery osoby trafiły do szpitala. Droga jest zablokowana.

Kierujący VW Golfem 27-letni kierowca, podczas nieprawidłowego manewru wyprzedzania, na wzniesieniu znajdującym się na trasie, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w prawidłowo jadący z przeciwnej strony samochód marki VW Passat, który kierowany był przez 45-letniego mężczyznę.

Jak informuje Grzegorz Szewczyk z KPP w Lubaniu, golfem podróżowały cztery osoby. Jeden z pasażerów golfa, 28-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, w wyniku odniesionych obrażeń zginął na miejscu. Pozostałe osoby biorące udział w wypadku trafiły do szpitala. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce wypadku, uwalniali z auta rannych, za pomocą narzędzi hydraulicznych.

Droga krajowa nr 30 pomiędzy Zgorzelcem a Lubaniem jest zablokowana.

Na miejscu pomocy udzielali strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Lubania i Zgorzelca oraz OSP Siekierczyn, ratownicy pogotowia ratunkowego oraz policja. W tej chwili na miejscu wypadku pracują policyjni technicy pod nadzorem prokuratora. Policja wyznaczyła objazdy.

1 Komentarz

  1. Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny, jak i rodzinę osoby zmarłej o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.