„Dziś w całym lesie, wśród zwierząt wieść się niesie: Jelonek Karruś to ekspert w biznesie! Od tamtej pory, gdy wstaje dzionek, przed KARR-em wita Was Karruś Jelonek”. 30 sierpnia o godz. 12:00 na ulicach Jeleniej Góry odsłonięta została kolejna maskotka naszego miasta. Piąta już rzeźba jelonka została umieszczona na ulicy 1 Maja 27, przed wejściem do Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (przy Galerii Karkonoskiej).

Uroczyste odsłonięcie odbyło się nie tylko przy udziale władz KARR-u, ale również w obecności Prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka. Sfinansowana przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego rzeźba przedstawia jelonka piszącego na laptopie i szukającego nowych inspiracji. Dla bezpieczeństwa osadzono ją na niedużym postumencie, na którym umieszczono kod QR – po jego zeskanowaniu odsłania on na naszych telefonach krótką, wierszowaną historię „Karrusia”. Jej barwne zakończenie zachęca do współpracy z Karkonoską Agencją Rozwoju Regionalnego: „Kopytkiem w laptop pomysły wpisuje i drogę do KARR-u Wam pokazuje, byście marzyć się nie bali i wspólnie z KARR-em sukces osiągali!”.

„Karruś” dołączył do usytuowanych w różnych punktach miasta kolegów – „ekonomka” (przy Uniwersytecie Ekonomicznym), „rajcusia” (na Placu Ratuszowym), „artysty” (w Cieplicach, przy Liceum Plastycznym) oraz „radiotechnika” (na kampusie Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej). Szlak jelonka to efekt współpracy Miasta oraz uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych (na czele z opiekunem projektu mgr Marcinem Znamienkiewiczem). Warto podążyć tym tropem i zainteresować się okolicznościami, z okazji których figurki te zostały umieszczone w miejskiej przestrzeni. Przykładowo ostatnia ze wspomnianych upamiętniać ma 69. rocznicę powołania w Jeleniej Górze Oficerskiej Szkoły Radiotechnicznej, a „artysta” to nawiązanie do 40-letniej działalności wspomnianego Liceum.

Na rok 2021 zaplanowane jest umieszczenie kolejnych tematycznych rzeźb w różnych punktach Jeleniej Góry. Prezydent Jerzy Łużniak zapowiedział, że ma ich powstać około dwudziestu, a usytuowane mają być również w Sobieszowie i Jagniątkowie. Trzy kolejne rzeźby znajdują się już w czeskiej odlewni – motocyklista, turysta (który ma witać podróżujących na Dworcu Kolejowym) oraz dwa jelonki na ławce (docelowo mają zostać umieszczone w Cieplicach).

Tematyczny jelonek może zostać powiązany z wieloma punktami i firmami Jeleniej Góry oraz okolic. Władze miasta zachęcają przedsiębiorców do zgłaszania się do projektu w Urzędzie Miasta. Jeden jelonek to koszt około 5 – 8 tys. złotych.

Tekst i zdjęcia: mm

1 Komentarz

  1. Ten jelonek powinien mieć liczydło nie laptopa, przecież Hubercik pod względem technologii jest dalej w antyku.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.