Zawodnicy z Jeleniej Góry wrócili z 11 medalami i zajęli drugie miejsce drużynowo w XXVI Mistrzostwach Polski

W rozegranych (27-28 listopada ) w Rzeszowie XXVI Mistrzostwach Polski OYAMA PFK w konkurencji walki (kumite) wystartowało około 270 zawodników z 35 klubów OYAMA i KYOKUSHIN. Organizatorem turnieju był Rzeszowski Klub Sportowy OYAMA.

Zawodnicy z klubu w Jeleniej Górze spisali się rewelacyjnie zdobywając łącznie 11 medali na 15 zawodników oraz 2 miejsce drużynowo. W konkurencji młodzik i junior młodszy zdobyli 7 medali 5 złotych i 2 srebrne.

Złoto: Agata Leonarska, Rafał Leonarski, Antek Jeremenko, Szoliba Ola i Pola Góral. Srebro dla Karoliny Danek i Zuzi Kiwak. Tym razem doświadczenie zdobyli po dobrych pojedynkach Hania Grześ, Magda Rzeźnikiewicz, Kuba Pietrzykowski i Bartek Radecki.

W konkurencji juniorów i juniorów kolejne 2 medale: Natalia Grześ złoto i dodatkowo tytuł najlepszej zawodniczki tej konkurencji oraz Dawid Mizera srebro.

W kategorii seniorów do 70 kg piękne i twarde walki stoczyli i spotkali się w finale nasi klubowicze: Maciej Giziński zdobył srebro a Dawid Gościniak złoto.

Trenerem wszystkich zawodników jest Shihan Rafał Majda 5 dan.