Światło wiary” to tytuł koncertu, który przygotowany został na z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze.

Wydarzenie wpisuje się obchodzony w Polsce po raz XIII. Tydzień Wychowania. Koncert patronatem honorowym objęli bp Marek Mendyk – asystent krajowy Rady Szkół Katolickich oraz pani Marzena Machałek – sekretarz stanu, wiceminister Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Twórcą tego dzieła jest Hubert Kowalski z Krakowa, renomowany kompozytor i dyrygent. Podczas koncertu wystąpią Kamil Cudzich – perkusja, Filip Chojnacki – piano, Bartek Kucz – bas, Michał Kaczmarczyk – gitara. Chórzyści Światowych Dni Młodzieży – Lizbona 2023, Chór Zespołu Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze, orkiestra kameralna pod batutą Huberta Kowalskiego. Zapraszamy na koncert do Bazyliki Świętych Erazma i Pankracego w niedzielę 17 września 2023 r. o godz. 19:00. Wstęp wolny.

Organizatorem koncertu jest Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego. Partnerzy: Bazylika Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze, Zespół Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze.

Sponsor koncertu: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.