Valmet” – potentat w zakresie produkcji maszyn papierniczych jest zainteresowany prowadzeniem edukacji w niektórych jeleniogórskich szkołach średnich

– Nie jest wykluczone, że poszerzy się program edukacyjny niektórych jeleniogórskich szkół. Firma „Valmet” – Technologies and Service S.A., następczyni (chronologicznie – FAMPY, BELOIT i ostatnio PMPoland – wyraziła wstępne zainteresowanie współudziałem w procesie edukacji w zakresie automatyki przemysłowej uczniów jeleniogórskich szkół ponadpodstawowych. To byłoby korzystne i dla młodzieży, i miasta, bowiem zaistnieć może pośrednie ogniwo – źródło kandydatów do Politechniki Wrocławskiej, mającej swoją filię w Cieplicach – informuje urząd miasta.

Urzędnicy odpowiedzialni za edukacje zastanawiają się jednocześnie, czy taki rodzaj aktywnego patronatu ziści się w rzeczywistości?

– Za wcześnie wyrokować, z pewnością warto tę opcję brać pod uwagę. Na marginesie: przejęcie firmy przez spółkę fińską, która zajmuje się opracowywaniem i dostarczaniem technologii i systemów usług dla przemysłu m.in. papierniczego oznacza, że ten zakład kontynuuje tradycje zapoczątkowane przez twórców niewielkiego zakładu remontowego maszyn do papieru, który został zbudowany, jako skromna firma rodziny Fuellnerów. I co jeszcze bardziej interesujące – kontynuuje też związki ze Skandynawią – wszak Eugene Fuellner, zafascynowany Norwegią stworzył dla swoich pracowników dzisiejszy Park Norweski z restauracją zaprojektowaną na wzór i podobieństwo budowli tamtego kraju – oceniają.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.