Co się stanie, gdy fotograf National Geographic Polska wpadnie na – szalony wydawało by się – pomysł, by zrobić festiwal fotografii? Powstanie FotoCamp – impreza inna niż wszystkie. Niby festiwal – ale zdecydowanie w bardziej otwartej konwencji niż zwykle. Dlaczego jest wyjątkowy? Ponieważ panuje tam luźna atmosfera, a uczestnicy, prowadzący prezentacje oraz warsztaty i zaproszone gwiazdy – zgodnie z zamysłem pomysłodawcy wydarzenia, Marka Arcimowicza – spędzają FotoCampowy czas razem. Przez kilka dni jedzą, śpią, spotykają się i bawią razem, bez barier typowych dla innych festiwali czy warsztatów. Tegoroczna, trzecia już edycja FotoCampu Trwać będzie od 3 do 6 września Campie 66 w Ściegnach koło Karpacza.
Dawne sanatorium w Barcinku niknie w oczach. Okazały budynek popada w ruinę, a dodatkowo ginie za kurtyna zieleni. – To był kiedyś ceniony ośrodek. Od dawna jest w prywatnych rekach – mówi Mariusz Marek, wójt Starej Kamienicy.
W proteście przeciwko aresztowaniu Margot, osoby niebinarnej, aktywistki „Stop bzdurom”, a także dyskryminowaniu społeczności LGBT, na pl. Ratuszowym w Jeleniej Górze zebrało się dwadzieścia kilka osób. Przybyła też grupka młodych ludzi z jeleniogórskiej młodzieżówki Partii KORWiN. Po interwencji policji powstrzymali się jednak od kontrdemonstracji. W trakcie spotkania zbierano podpisy pod petycją z żądaniem uwolnienia Margot.
Niewielkiej cerkwi przy ulicy 1 Maja w Jeleniej Górze nie można przeoczyć. Wzbudza zainteresowanie zwiedzających i często fotografują ją turyści. Po 20 latach budynek doczekał się remontu. Trwa odnawianie elewacji oraz prace malarskie wewnątrz kościoła.
106. rocznicę wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej uczciły dzisiaj (6.08) delegacje jeleniogórskich samorządowców parlamentarzystów, środowisk żołnierzy, kombatantów, partii politycznych oraz mieszkańców Jeleniej Góry. Złożyli kwiaty na grobie Eugeniusza Głowacza – piłsudczyka i żołnierza AK.
Pada deszcz, jest ślisko na drogach, a kierowcy nie dostosowują się do złych warunków. Dzisiaj (4 sierpnia) doszło do wypadków na drogach w naszym regionie.
7 sierpnia minie dziesięć lat od dramatycznej powodzi w Bogatyni. Tamtejsi miłośnicy fotografii z Bogatyńskiej Sekcji Fotograficznej BG Flash oraz członkowie Bractwa Ziemi Bogatyńskiej chcą przypomnieć tamte chwile i pokazać jak zmieniło się miasto w ciągu dekady.
Po kilku miesiącach przerwy z powodu pandemii kibice MKS Karkonosze znów obejrzeli piłkarzy w meczu IV ligi dolnośląskiej grupy zachodniej. Wielu z wiernych fanów „biało – niebieskich) nie kryło jednak rozczarowania słabym poziomem sportowym spotkania i końcowym wynikiem. Faworyzowana drużyna jeleniogórska zaledwie zremisowała 2:2 (1:1) z beniaminkiem, Włókniarzem Leśna. Goście cieszyli się z miłej niespodzianki i udanej inauguracji sezonu w wyższej lidze.
W Kowarach przy ul. Borusiaka znajduje się ciekawy architektonicznie, zabytkowy pawilon ogrodowy z przełomu XVIII i XIX w., który służył wypoczywającym oficerom jako herbaciarnia. Ten zabytek mógłby być atrakcją miasta. Pawilon popada w coraz większą ruinę, bo właściciel nic nie robi, by obiekt ratować. Dolnośląski wojewódzki konserwator zabytków zawiadomił prokuraturę.
Cztery zwycięstwa, remis i porażka to piłkarski bilans jeleniogórskich Karkonoszy w sześciu meczach sparingowych rozegranych w końcu czerwca i w lipcu 2020 roku. W sobotnim (25 VII), sprawdzianie drużyna biało – niebieskich wygrała 2:1 (1:1) w Parku Sportowym „Złotnicza” z zespołem z IV ligi dolnośląskiej grupy wschodniej, Piastem Nowa Ruda.
