Dolnośląski sejmik przyjął uchwałę budżetową na rok 2021. Za jej przyjęciem w kształcie zaprezentowanym przez zarząd województwa zagłosowało 21 radnych, przeciw było 5, a 10 wstrzymało się od głosu. Przyszłoroczny budżet Dolnego Śląska zakłada dochody w wysokości prawie 1 mld 264 mln zł oraz wydatki sięgające 1 mld 309 mln zł. Najwięcej pieniędzy, bo ponad 723 mln zł, zarezerwowano na transport. O 38 milionów złotych więcej przeznaczonych zostanie na wydatki majątkowe, czyli na inwestycje.
W 39 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, z inicjatywy Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Jelenia Góra w Kamiennej Górze spotkali się dzisiaj (13 grudnia) związkowcy, lokalni politycy, a przede wszystkim działacze jeleniogórskiej i wałbrzyskiej „Solidarności”, którzy w stanie wojennym po 13 grudnia 1981 r. trafili do ośrodka internowania w Kamiennej Górze. Odsłonięto pamiątkową tablicę.
23-latek zniszczył świateczną iluminację w Nowogrodźcu. Nietrudno się domyślić, że zrobił to po pijanemu.
Rok temu właśnie 12 grudnia sezon rozpoczęła większość stacji narciarskich w naszym regionie. W tym roku na razie czynny mamy tylko jeden stok narciarski – Winterpool Karpacz Biały Jar. Czy będzie gdzie pojeździć tej zimy?
Jeleniogórski Sąd Okręgowy skazał na dożywocie Jarosława H. oskarżonego o podwójne zabójstwo. Zbrodnie popełniono trzy lata temu w podbolesławieckich Łaziskach. Sprawca poderżnął ofiarom gardła. Wyrok nie jest prawomocny.
Jeleniogórski Sąd Okręgowy skazał na dożywocie Jarosława H. oskarżonego o podwójne zabójstwo. Zbrodnie popełniono trzy lata temu w podbolesławieckich Łaziskach. Sprawca poderżnął ofiarom gardła, bo nie oddali mu pieniędzy. Wyrok nie jest prawomocny.
W niedzielę, 13 grudnia, wchodzi w życie nowy, roczny rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich. Najważniejsze zmiany dotyczą pojawienia się 20 nowych, kolejowych przystanków na żądanie, zwiększenia liczby pociągów oraz szybkości przejazdów. Jelenia Góra będzie miała też bezpośrednie połączenie z Kudową.
Od wczoraj (wtorek, 8 grudnia) ozdrowieńcy z Jeleniej Góry i okolic mogą oddawać osocze w jeleniogórskim szpitalu. To reakcja na wielokrotnie zgłaszane przez mieszkańców subregionu oczekiwania.
Od 1 stycznia jeleniogórzanie za gospodarowanie odpadami komunalnymi będą płacić jedną z najwyższych opłat w regionie. Na wtorkowej (8 grudnia) zdalno-korespondencyjnej sesji radni zdecydowali, że obowiązująca stawka wynosić będzie 35,20 zł od osoby. To jedna z najwyższych opłat w kraju. Wyższa nawet od obowiązujących w Pradze, czy Berlinie…. W regionie jest gmina, która będzie miała jeszcze wyższe stawki – to Podgórzyn, gdzie opłata za odbiór śmieci wyniesie aż 36 zł.
W najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 8 grudnia 2020 49/2020.
