Tag

slider

Przeglądanie

Dr Wioletta Palczewska, dziekan Wydziału Nauk Medycznych i Technicznych Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, została nowym rektorem jeleniogórskiej uczelni. Tak postanowiło kolegium elektorskie. Wybór uprawomocni się z dniem 1 lipca, a funkcję nowa rektor obejmie od września. Zastąpi prof. Mariana Ursela, który kieruje uczelnią od 2015 roku. Rywalem dr Wioletty Palczewskiej w staraniach o najwyższe stanowisko w KPSW był dr inż. Tadeusz Lewandowski, prorektor uczelni.

Nadzór budowlany zamknął kładkę na rzece Izerze, uniemożliwiając tym samym przekroczenie granicy polsko-czeskiej w tym miejscu. Wybudowany 15 lat temu mostek grozi dzisiaj zawaleniem. Czesi i Polacy zapowiadają, że zrobią wszystko, aby przeprawa na górskiej rzece wkrótce znowu stała się ponownie możliwa. 

W połowie marca, decyzją wojewody, szpital powiatowy w Bolesławcu, został przekształcony w placówkę jednoimienną, w całości przystosowaną do leczenia chorych na covid-19. Nadchodzi koniec tej misji. Dyrektor szpitala Kamil Barczyk spodziewa się, że z początkiem lipca lecznica wróci do leczenia wszystkich chorych.

Ponad 1000 osób, które straciły pracę, zarejestrował w ostatnich miesiącach Powiatowy Urząd Pracy w Jeleniej Górze. To znaczący wzrost, który należy przypisywać gospodarczemu lockdownowi w czasie epidemii koronawirusa. Jednocześnie z urzędu pacy do przedsiębiorców trafiają ogromne pieniądze – 50 mln zł – które mają zapobiec jeszcze większej fali zwolnień.

Pozyskane przez Urząd Marszałkowski dodatkowe środki unijne pozwolą doposażyć Dolnośląskie Centrum Sportu w specjalistyczny Inkubator ICT pozwalający przeprowadzać treningi w warunkach odpowiadających wysokogórskim. Ośrodek, który kosztować będzie 12 mln zł ma rozpocząć działalność we wrześniu przyszłego roku, razem z całym DCS.

Jeden z najnowocześniejszych ośrodków radioterapii w Polsce, znajduje się w Zgorzelcu. OD dwóch lat mógłby przyjmować pacjentów, ale NFZ nie chce podpisać z jednostką kontraktu. Jest jednak szansa na przełom, bo minister zdrowia Łukasz Szumowski w jednym z ostatnich wywiadów, zapowiedział, że to się zmieni.

Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków poinformował o wpisaniu budynku obserwatorium meteorologicznego na Śnieżce do rejestru zabytków województwa dolnośląskiego. Budowla, którą wzniesiono 45 lat temu, jest jednym z najmłodszych obiektów w spisie.

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze ocenił wczoraj, że plakat wyborczy Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości z wyborczej kampanii samorządowej w 2018 r. nie obraził Maksa Zielińskiego i Polaków. Mieszkaniec Leśnej żądał 75 tys. zł zadośćuczynienia i przeprosin.
Maks Zieliński poczuł się urażony sformułowaniem na plakacie „PiS odebrał złodziejom miliony i dał je dzieciom”. Uznał, że skoro pieniądze przekazywane dzieciom w ramach np. programu „500+” pochodzą z pieniędzy podatników, to on, jako uczciwy podatnik, i miliony też uczciwie płacących daniny Polaków zostało nazwanych złodziejami.

Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

451620318

Zgłoś za pomocą formularza.