Przygody doktora Dolittle w ZTA

Znana wszystkim historia o umiejącym rozmawiać ze zwierzętami doktorze Janie Dolittle, opowiedziana jest w technice „czarnego teatru’’. Dzięki specjalnemu, ultrafioletowemu światłu, niewidoczni dla publiczności aktorzy ożywiają lalki i przedmioty, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Przedstawienie jest zabawne i wciąga do udziału małych widzów. Reżyseria i scenografia: Libor Štumpf. Występują: Radosław Biniek, Dorota Fluder-Głowacka, Dorota Korczycka-Bąblińska, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Lidia Lisowicz, Jacek Maksimowicz.

Spektakl obejrzycie w ZTA 22 i 23 maja o godz. 16.00.

Dwie premiery w ZTA

Po przerwie spowodowanej pandemią, ZTA startuje pod koniec sezonu z dwiema premierami. Pierwsza to spektakl „Piosenki z kufra”, na który składają się piosenki ze spektakli zrealizowanych przez Bogdana Naukę, dyrektora ZTA, zmarłego w ubiegłym roku. Tym przedstawieniem aktorzy chcą oddać hołd długoletniemu szefowi i przypomnieć widzom jego przedstawienia.

Premiera „Piosenek z kufra” odbędzie się 29 maja o godz. 16.00. Przedstawienie obejrzycie także 30 maja o godz. 16.00.

Na muzyczne przedstawienie składa się kilkanaście piosenek z różnych spektakli wyreżyserowanych przez wieloletniego dyrektora Zdrojowego Teatru Animacji – Bogdana Naukę. Bardziej i mniej znane przez dziecięcą publiczność utwory wybrzmią w nowych aranżacjach Jacka Szreniawy. Piosenki zostały zainscenizowane w zabawnej formie, z wykorzystaniem lalek, elementów scenografii i rozmaitych rekwizytów. Aktorzy animujący lalki i występujący w żywym planie przenoszą widza w bajkowy świat. Dzięki teatralnej magii Calineczka może się spotkać z kotem w butach, mała syrenka z żyjącym na co dzień pod ziemią kretem, a Kopciuszek z Kaczką dziwaczką.

Kolejna premiera w ZTA zaplanowana  jest na 6 czerwca o godz. 16.00. Obejrzymy „Kropkę z błędem”. 

Kropka mieszka w zeszycie w trzy linie. Jest mała i ma okrągły brzuszek. Jak dorośnie chce zostać kropką nad „i”. Jej najlepszym przyjacielem jest rozbrykany i łobuzerski Błąd. Gdy pewnego dnia Błąd się gubi, Kropka wyrusza na poszukiwania wkraczając w nieznaną przestrzeń zeszytów, podręczników i notesów. „Kropka z Błędem” to historia o przyjaźni, kreatywności i radości, jaką może dawać zabawa z najlepszym przyjacielem. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od 4 lat. Reżyseria: Natasza Sołtanowicz.

W Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida

sztuka Woody Allena

29 i 30 maja o godz. 19.00 na deskach teatru zobaczycie sztukę  Woody Allena „Zagraj to jeszcze raz, Sam” . Sztuka o satyrycznym, ale ciepłym spojrzeniu na przedstawicieli amerykańskiej klasy średniej: intelektualistów, biznesmenów i psychoanalityków, była wystawiana na wielu scenach. Woody Allen w mistrzowski sposób połączył uniwersalny, ponadczasowy humor inteligentnego obserwatora z liryzmem znerwicowanego wrażliwca z Nowego Jorku. Przedstawienie opowiada historię poszukiwania miłości swego życia przez krytyka filmowego Allana Felixa, porzuconego przez swoją żonę Nancy. Allan zakochuje się przypadkiem w żonie swojego najlepszego przyjaciela, przystojnego Dicka, w ślicznej, lecz znerwicowanej Lindzie, którą uwodzi przy pomocy i według wskazówek swojego idola filmowego, legendarnego amanta czarnych kryminałów Humphreya Bogarta.

Występują: Agata Darnowska, Marta Kędziora, Anna Ludwicka – Mania, Jacek Grondowy, Robert Mania oraz Tadeusz Wnuk. Reżyseruje Marcin Sosnowski.

1 Komentarz

  1. Excellent post. I was checking constantly this blog
    and I am impressed! Extremely helpful information particularly the last
    part 🙂 I care for such information much. I was looking for this certain information for
    a long time. Thank you and best of luck.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

601 566 560

Zgłoś za pomocą formularza.