Na przełomie lat 80 i 90 ubiegłego wieku ośrodek przeżywał swoje „pięć minut”. Była to prawdziwa wizytówka Juventuru oraz Jeleniej Góry. Na terenie znajdującym się na rogatkach Jeleniej Góry w kierunku Dziwiszowa znajdowały domki wczasowe, infrastruktura oraz główny budynek restauracyjny o uwodzącej nazwie Paradise. Młodzież z Zabobrza chętnie odwiedzała „Raj” i bawiła się w dyskotece. Ośrodek też sobie nieźle radził.

Lata świetności trwały krótko, bo w 1994 roku zbankrutował Juventur, a jego majątek został wystawiony na sprzedaż. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że jeleniogórski ośrodek nie miał szczęścia do gospodarzy. W tej chwili nie ma tam już chyba niczego, co by można ukraść i spieniężyć. Schronienia szukali tam bezdomni. Wiele jednak wskazuje na to, że wkrótce teren dawnego ośrodka przestanie straszyć i ruszą tam prace budowlane.

Nowym właścicielem terenu została grupa Europlan, która bardziej znana jest jeleniogórzanom z jej ostatnich inwestycji: hotelu Lake Hill Resort & SPA w Sosnówce, Osiedla Młynówka w Jeleniej Górze czy renowacji hotelu Sanssouci w Karpaczu.

Artur Kozieja tym razem postawił sobie za punkt honoru wybudowanie ekskluzywnego osiedla, na którym powstanie zróżnicowana zabudowa: szeregówki, bliźniaki oraz niska zabudowa jednorodzinna. Osiedle będzie nawiązywało do swojej historii. Jego nazwa będzie brzmieć: Paradise!

Prace projektowe jeszcze trwają. W zamiarze inwestora jest stworzenie tam również infrastruktury sportowej. Nie wszystko jest jeszcze uzgodnione. Plany, wizualizacje maja być gotowe na początku 2022 roku. Osiedle będzie miało charakter zamknięty, a na powierzchnię mieszkalną przeznaczy się prawie 7 tysięcy metrów kwadratowych. W kwestii szczegółów są to informacje nieoficjalne, ale wszystko powinno być jasne z początkiem roku, kiedy zostanie zaprezentowana oferta i ruszy sprzedaż apartamentów.

12 komentarzy

  • Czy mógłby Pan pisać swoje artykuły a potem je czytać zeby nie było tyle literowek i innych błędów? Tu Paradaise i rok 208. W poprzednim palcówka…

 1. Autor artykułu na dywanik za niedbałość. Powinieneś się człowieku spalić ze wstydu za puszczenie na główną tekstu z tak chamską literówką jak „paradaise”. Zbyt trudne dla pana lenia okazało się sprawdzenie pisowni w swoim tekście?

  • Zenon Jaskóła, szef ochrony Odpowiedź

   A nie pomyślałeś, że może nowy właściciel jest „artystą” od dziwnych nazw, i obok „Lake Hill Resort” będzie chciał mieć teraz „Paradaise”? 🙂

 2. Skoro teren zamknięty, to niech ten teren drutem kolczastym ogrodzą zamiast płotem. Będzie bardziej pasować do tych tam mieszkających.

 3. Mam w nosie jak napisano Paradaise ważne że wreszcie zniknie ten śmietnik i tak piekny teren szczęśliwie trafił dobrego Wlasciciela Trzymam kciuki za szybką inwestyvje inwestycje Powodzenia

 4. nj24 ogarnijcie sobie komentarze, w ogóle ogarnijcie sobie internety bo wypadacie jak leśne dziadki

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.