Ustanowiony tymczasowy zdalny tryb nauczania wkrótce dobiegnie końca. Minister edukacji Przemysław Czarnek zdradził, jakie są obecnie plany związane z dalszym uczęszczaniem młodzieży na zajęcia w placówkach oświatowych.

Dzieci wrócą do szkół

Nauczanie zdalne obowiązuje od 20 grudnia ubiegłego roku i planowo ma potrwać do końca bieżącego tygodnia. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek był gościem TVP Info, gdzie zapytany został o dalsze decyzje związane z rzeczoną kwestią. Szef resortu zaznaczył, że nauka stacjonarna jest uczniom potrzebna, a kolejne kroki uzależnione będą od skutków wariantu Omirkon koronawirusa.

„Nie przewidujemy scenariusza przedłużenia nauki zdalnej, więc 10 stycznia wszyscy wracają do nauki stacjonarnej, która jest potrzebna jak tlen” – wyjaśnił Przemysław Czarnek.

Minister zauważył również, że wkrótce w całej Polsce rozpoczną się ferie zimowe, które w dużej części wyłączą młodzież z zajęć.

„To [jak będzie wyglądała sytuacja epidemiczna – przyp. red.] będziemy wiedzieć za jakieś trzy tygodnie, miesiąc. Dopiero wtedy będziemy podejmować następne decyzje, przy czym to już będzie sezon ferii zimowych, więc i tak jedna trzecia, do połowy Polski będzie wyłączona z nauki stacjonarnej z uwagi na ferie zimowe” – przypomniał szef MEiN.

Terminy ferii zimowych 2022

Jeszcze rok temu rząd zdecydował się na przerwę w nauce w jednakowym terminie, bez względu na miejsce zamieszkania uczniów. W bieżącym roku szkolnym ferie zimowe odbędą się według tradycyjnego harmonogramu. Prezentuje się on następująco:

I. 17 – 30 stycznia 2022 r., województwa:

– kujawsko-pomorskie,

– lubuskie, małopolskie,

– świętokrzyskie,

– wielkopolskie.

II. 24 stycznia – 6 lutego 2022 r., województwa:

– podlaskie,

– warmińsko-mazurskie

III. 31 stycznia – 13 lutego 2022 r., województwa:

– dolnośląskie,

– mazowieckie,

– opolskie,

– zachodniopomorskie.

IV. 14 – 27 lutego 2022 r., województwa:

– lubelskie,

– łódzkie,

– podkarpackie,

– pomorskie,

– śląskie.

News4Media/ fot. iSock

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.