W Jeleniej Górze możecie to zrobić tylko na pływalni w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej przy ul. Lwóweckiej 18. Placówka została otwarta 15 lutego i  mogą korzystać z niej osoby z zewnątrz. Kasy czynne są od godz. 13.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku. W soboty od godz. 9.00 do 14.00. Harmonogram zajętości torów znajdziecie na FB pływalni KPSW.

Czynny jest już kryty basen przy SP nr 11 w Jeleniej Górze, ale na razie nie mają tu wstępu osoby z zewnątrz. Zajęcia na pływalni odbywają się tylko dla grup zorganizowanych. Tak pozostanie do końca lutego. Jeśli po tym terminie zmienią się obostrzenia, basen zostanie otwarty dla wszystkich chętnych.

Bolesławiec

Od czterech dni czynne są Termy Bolesławieckie przy ul. Zgorzeleckiej 52 w Bolesławcu.Można wybrać się na basen od poniedziałku do niedzieli w godzinach 12.00-20.00. Siłownia, grota solna oraz strefa saun zgodnie z wytycznymi nadal pozostają nieczynne.

Nieczynny jest Bolesławiecki Park Wodny „Orka”.

Lubań

Od 12 do 28 lutego w Lubaniu czynna jest kryta pływalnia „Laguna” przy ul. Różanej 2. Otwarta jest od od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę w godzinach od 11.00 do 21.00.

Zgorzelec

Nie popływacie w Zgorzelcu, bowiem pływalnia Centrum Sportowo Rekreacyjnego przy ul. Maratońskiej jest zamknięta. – Dokładamy wszelkich starań, aby udostępnić obiekt wraz z początkiem marca – informują pracownicy CSR.

Hotelowe baseny są czynne

Możecie korzystać z basenów w hotelach. Są wprawdzie niezbyt wielkie, ale dla spragnionych aktywności muszą na razie wystarczyć.

Dlaczego Termy Cieplickie są nieczynne?

Od piątku 12 lutego znów otwarte mogą być baseny w reżimie sanitarnym. W rozporządzeniu zaznaczono jednak, że luzowanie obostrzeń nie dotyczy aquaparków i ten zapis dotryczy Term Cieplickich. 

Przedstawiciele branży zwracają jednak uwagę, że pojęcia „basen” i „aquapark” nie zostały zdefiniowane, nie wiadomo, według jakich kryteriów decydować o otwarciu lub nie poszczególnych obiektów.Niektóre pływalnie decydują się np. na otwarcie basenów sportowych, pozostawiając zamknięte zjeżdżalnie i baseny zewnętrzne . – Pomimo prośby skierowanej w piśmie przez Stowarzyszenie Polskie Aquaparki i Pływalnie, pozostawiono nie do końca zrozumiały podział obiektów na „aquaparki” i „baseny”, którego nie reguluje m. in. ustawa o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych – pisze Jakub Rakowski z branżowego portalu Basenprof.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.