Już od piątku, 25 listopada, do wtorku, 29 listopada, trzy wyjątkowe koncerty w Filharmonii Dolnośląskiej. Sopranowe arie, spektakl z muzyką rozrywkową i polskie utwory, jakich nie słyszeliście.

„Muzyczne przemyślenia” rozpoczną się 25 listopada, o godz. 19:00. W koncercie symfonicznym wystąpi Joanna Nawrot (sopran), wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Szymona Makowskiego. Wybrzmią kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta („Symfonia nr 31 Paryska KV 297”) oraz Richarda Straussa („Cztery ostatnie pieśni” oraz „Śmierć i wyzwoliciel”). Bilet: 40 zł.

27 listopada odegrany zostanie spektakl muzyczny „Bo to się zwykle tak zaczyna…”, w którym wystąpią gwiazdy polskich Teartów Muzycznych i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej. W programie: „Dumka na dwa serca”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Nigdy więcej”, a obok musicalowe hity „Mamma mia”, „Chicago”, „Upiór w operze” i inne. Dodatkowo pozytywny odbiór spektaklu wzmocni strona wizualna spektaklu – oryginalna scenografia oraz przygotowane specjalnie na tę okazję, pieczołowicie wkomponowane elementy multimedialne – filmy i animacje. Reżyseria i inscenizacja: Tomasz Janczak. Początek o godz. 18:00, cena biletu: 60 zł (40 zł dla seniorów w kasie Filharmonii).

Czwarty już koncert w ramach cyklu „Polska muzyka nieznana – Poloniana 2022” zaplanowany został w Filharmonii Dolnośląskiej na 29 listopada, na godz. 19:00. Znakomici artyści: Robert Cieśla (tenor), pianiści Robert Morawski, Stefan Łabanowski i Eligiusz Skoczylas oraz skrzypkowie Ilona Nieciąg i Krzysztof Leksycki w swoich interpretacjach zaprezentują utwory wokalne, fortepianowe i kameralne mniej znanych i zapomnianych kompozytorów polskich, głównie doby romantyzmu: Antoniego Stolpego, Józefa Wieniawskiego, Juliusza Zarębskiego, Władysława Żeleńskiego, Maurycego Moszkowskiego i Romualda Twardowskiego. Obok tych kompozycji wykonają także dzieła najwybitniejszych polskich twórców: Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego, ukazując subtelne związki stylistyczne pomiędzy jednymi a drugimi. Bilety w cenie: 20 zł.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.