W rejonie Kolorowych Jeziorek urazu nogi doznała jedna z turystek. Goprowcy zgłoszenie otrzymali 15 maja w godzinach wieczornych. Ratownicy po dojechaniu na miejsce opatrzyli poszkodowaną i ewakuowali do miejsca przekazania zespołowi Państwowego Ratownictwa Medycznego.

W miniony weekend w Rudawach Janowickich w rejonie góry Rudnik, pomocy potrzebował paralotniarz, który po upadku z wysokości doznał poważnych urazów.

Do nietypowego zdarzenia doszło w Szklarskiej Porębie w okolicy Kruczych Skał. Wypadkowi uległa kobieta, która próbując przedostać się na drugi brzeg rzeki Kamiennej, po upadku doznała urazu nogi i nie była w stanie samodzielnie dostać się z powrotem na brzeg. Poszkodowana została zabezpieczona przez ratowników i ewakuowana z rzeki na brzeg gdzie udzielono jej pomocy medycznej.

Ratownicy GOPR opisują interwencje na swoim FB i apelują do turystów o ostrożność. Na szlakach powyżej 1200 m n.p.m. zalega śnieg i jest ślisko. Dzisiaj (20.05) rano na Śnieżce temperatura odczuwalna wynosiła – 3 stopnie.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.