Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 21 do 27 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Osoby potrzebujące pomocy będą mogły zwrócić się o nią do Policji, Prokuratury, Sądów czy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej.

Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.

W ramach „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” od 21 do 27 lutego 2022 roku osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy czy informacji ze strony Policji mogą zgłaszać się do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ul. Armii Krajowej 22, I piętro oraz do komisariatów podległych Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w godzinach od 8.00 do 15.00.

Dyżury te mają na celu udzielenie pomocy ofiarom przestępstw, poinformowanie o przysługujących im prawach, jak również przekazanie informacji o działających w Jeleniej Górze i na terenie powiatu karkonoskiego instytucjach pomocowych udzielających pomocy na co dzień.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.