W BWA w Jeleniej Górze 23 lipca o godz. 16.00 kolejne czytanie dramatu w ramach akcji DramaTu w Karkonoszach! Tym razem zaprezentowany zostanie tekst „Typ A” Marii Morozowicz-Szczepkowskiej.

Typ A, gdzie bezrobotny inteligent, zamiatający ulice dostaje się w ręce spółki trzech kobiet: uczonej, badającej możliwości rozwoju ludzkości bez udziału mężczyzn, malarki eksperymentującej z nim erotycznie oraz zakochanej prostytutki rewidował porządek patriarchalny i obyczajowy konserwatyzm, narażając autorkę na zarzut „nieznośnego dydaktyzmu feministycznego” i “naiwnych pretensji do przerabiania świata”.

Sztukę zaprezentują członkowie Stowarzyszenia Kotlina Kultury. Proponują w tym sezonie cykl 6 wydarzeń teatralnych, performatywnego czytania dramatów i poezji w Karkonoszach. „To interakcyjna forma wydarzenia kulturowego łączącego w sobie elementy słowa, przestrzeni i widza. To teatr żywy, gdzie aktor, widz, sztuka pisana i przestrzeń wspólnie oddziałują na siebie, inspirują i pomagają zrozumieć treść dramatu w realnych przestrzeniach. Nasza forma performatywnego czytania będzie możliwością do wcielenia się w rolę dramatopisarza i daje widzowi oraz aktorom możliwość przeżycia drogi wiodącej do powstania i umiejscowienia dramatu. Natura, architektura i wydarzenia historyczne były kluczem do umiejscowienia wydarzenia oraz wybory dramatu i poezji w danej przestrzeni publicznej. Każde wydarzenie jest oparte i inspirowane przynajmniej jednym elementem: architekturą, naturą lub wydarzeniem historycznym”- piszą o swojej inicjatywie.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.