Mężczyzna włamał się i okradł jedną ze szkół narciarskich na terenie powiatu karkonoskiego. Jego łupem padły między innymi trzy skutery śnieżne.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna 19 lutego włamał się i okradł jedną ze szkół narciarskich na terenie powiatu karkonoskiego. Jego łupem padły 3 skutery śnieżne oraz kilka hulajnóg. Wartość poniesionych strat oszacowano na blisko 70 tysięcy złotych. Okazało się, że tego przestępstwa 28-latek dopuścił się w warunkach, tzw. „recydywy”.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego o popełnienie tego czynu, już następnego dnia po przestępstwie, na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu, a także w oparciu o zebrane w tej sprawie informacje. Mundurowi odnaleźli również skradzione skutery śnieżne, które mężczyzna ukrył w lesie w jednej z miejscowości gminy Jeżów Sudecki. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna w nocy z 18 na 19 lutego br. kierował pojazdem wbrew zakazowi sądowemu.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie reszty skradzionego mienia.

-Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze objął mężczyznę dozorem policyjnym – informuje podinspektor Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.