Dzięki wspólnym działaniom funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu i Lwówku Śląskim zatrzymano 37-latka podejrzanego między innymi o kradzież samochodu. Wartość Fiata 126 p oszacowana została na kwotę 15 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał również zarzut prowadzenia pojazdu będąc pod wpływem narkotyków oraz kradzieży artykułów spożywczych w lubańskim markecie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży pojazdu marki Fiat 126 p doszło w ubiegły czwartek. Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, gdzie doszło do przestępstwa przekazał funkcjonariuszom pełniącym służbę na terenie miasta i powiatu oraz policjantom sąsiednich jednostek informacje o kradzieży pojazdu wraz z wizerunkiem sprawcy.

Kiedy policjanci ruchu drogowego patrolowali miasto Lubań, zauważyli zaparkowany przy sklepie na parkingu pojazd, który został utracony. W trakcie sprawdzenia jego numerów rejestracyjnych potwierdziło się, że pochodzi on z kradzieży. Niezwłocznie informację o odnalezieniu Fiata 126 p przekazali dyżurnemu Policji, celem przeprowadzenia niezbędnych czynności w tej sprawie. W pewnym momencie do policjantów podszedł pracownik sklepu z informacją, że został zatrzymany sprawca kradzieży sklepowej. Jeden z funkcjonariuszy wraz ze zgłaszającą udał się do pomieszczenia służbowego, gdzie w trakcie rozmowy mężczyzny podejrzanego o kradzież artykułów spożywczych na kwotę 533 złotych, przyznał się, iż to on ukradł samochód. W kurtce 37-latka mundurowi znaleźli kluczyki do auta.

Na miejsce zdarzenia przybyli kryminalni z lubańskiej komendy oraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, którzy po wykonaniu niezbędnych czynności na miejscu zdarzenia przekazali pojazd prawowitemu właścicielowi. Podejrzany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 37-letniemu mieszkańcowi powiatu lubańskiego dwa zarzuty kradzieży oraz jazdę pod wpływem środków odurzających. Ponadto odpowie on jeszcze za kradzież paliwa, na stacji paliw Gryfowie Śląskim. Kara jaka może mu grozić, to nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.