Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem. 38-latek oraz 20-latek włamali się i ukradli pojazd zaparkowany na jednej z osiedlowych ulic.

Policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Karpaczu Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do pojazdu typu autolaweta o wartości 50.000 zł.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni 12 czerwca br. włamali się do pojazdu typu autolaweta, który zaparkowany był na jednej z osiedlowych ulic. Ponad to mężczyźni ukryli pojazd na mało uczęszczanej i oddalonej od miasta łące, gdzie dokonali jego częściowego demontażu i zniszczenia. Straty oszacowano na 15.000 zł.

Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu miejskiego wytypowali, a następnie zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego jako podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa. Pojazd został zabezpieczony do dalszych czynności funkcjonariuszy po czym przekazano autolawetę właścicielowi. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

13 czerwca jeden z mężczyzn usłyszał zarzuty prokuratorskie w postaci dozoru policji i stawiennictwa raz w tygodniu na policyjnym komisariacie. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Niewykluczone, że mężczyźni mają więcej tego typu podobnych czynów na koncie. Teraz za przestępstwo, o które są podejrzani odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.