Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież drewna konstrukcyjnego z terenu budowy domu jednorodzinnego na terenie powiatu karkonoskiego. Właściciel poniesione straty oszacował na 42 tysiące złotych. Część skradzionego drewna policjanci odnaleźli na posesji jednego z zatrzymanych na terenie powiatu kamiennogórskiego.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 4 września br. w jednej z miejscowości powiatu karkonoskiego. Mężczyźni z terenu budowy domu jednorodzinnego ukradli belki i deski konstrukcyjne o wartości 42 tysięcy złotych.

Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie na podstawie analizy nagrań z kamer oraz zebranych informacji wytypowali i zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o ten czyn. Jeden jest mieszkańcem powiatu karkonoskiego, a drugi powiatu kamiennogórskiego. Na posesji 32-latka funkcjonariusze odnaleźli część skradzionego drewna. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

-Mężczyźnie zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności – informuje podinspektor Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.