Już po raz 31., w niedzielę 22 sierpnia, w Karpaczu rozegrany zostanie kolarski wjazd na Śnieżkę – Uphill Race Śnieżka 2021. 300 uczestników wyruszy z deptaku w centrum Karpacza i przejedzie ulicami miasta a następnie szlakami Karkonoskiego Parku Narodowego, by po 13,5 km zameldować się na Śnieżce (1602 m n.p.m.). To najwyższy szczyt w Polsce, na który można wjechać rowerem.

W związku z zawodami ulice w mieście Karpacz zostaną wyłączone z ruchu od godz. 8.45 do godz. 9.30 na czas przejazdu uczestników. Bezzwłocznie, po przejechaniu ostatniego zawodnika, ruch na ulicach zostanie przywrócony.

Trasa wyścigu ulicami miasta Karpacz:

Deptak – Konstytucji 3 Maja (od Urzędu Miasta Karpacz do góry)
ul. Konstytucji 3 Maja – od ul. Parkowej – wyjazd z tunelu do ul. Karkonoskiej (Biały Jar)
ul. Karkonoska – od Białego Jaru do ul. Na Śnieżkę
ul. Na Śnieżkę – od skrętu z ul. Karkonoskiej do bramy KPN przy Wang

Po zjeździe z dróg publicznych wyścig przebiega szlakiem niebieskim w Karkonoskim Parku Narodowym trasą Wang – Polana – Strzecha Akademicka – Spalona Strażnica – Dom Śląski – Droga Jubileuszowa – Śnieżka

Na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego wyścig będzie trwał od godz. 9.00 do godz. 12.00.
O godz. 12.30 nastąpi pilotowany zjazd uczestników od Domu Śląskiego do granicy KPN przy Wang.

Za powstałe utrudnienia organizator przeprasza, turystów na szlakach prosi się o zachowanie ostrożności oraz o dopingowanie zawodników.

Więcej informacji o wyścigu można znaleźć na stronie organizatora

www.uphillrace.pl

2 komentarze

  1. Można wjechać, ale tylko dwa razy w roku i w bardzo ograniczonej liczbie. Zapisy trwają sekundy. Prowadzi tam szeroka, brukowana droga, a wjeżdżać nie można, bo KPN zabrania. „Bo tak”.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.