W pierwszym etapie nowa organizacja dotyczy wprowadzenia ruchu jednokierunkowego od Armii Krajowej do ul. 1 Maja. Ruch w przeciwną stronę odbywał się ulicą Okrzei, która na czas prowadzenia prac również stała się ulicą jednokierunkową.

Zmienią się też kursy MZK Jelenia Góra…
Od najbliższej soboty ulicą Okrzei jeżdżą pojazdy komunikacji miejskiej jak i prywatnych przewoźników. W zastępstwie za przystanek „Uniwersytet Ekonomiczny” w kierunku Cieplic został wyznaczony przystanek tymczasowy pomiędzy budynkami Okrzei 8- 10.

Miejsca parkingowe…
Od ulicy Okrzei (wjazd od 1 Maja) do ulicy Pocztowej miejsca parkingowe pozostaną bez zmian. W celu umożliwienia przejazdu autobusom komunikacji miejskiej zlikwidowane zostały miejsca parkingowe na odcinku od ul. Pocztowej do ul. Armii Krajowej.
Na odcinku od ul. Armii Krajowej do Al. Wojska Polskiego wyłączyliśmy miejsca parkingowe po prawej stronie.

Komunikacja miejska…
Autobus Linii nr 8 kursują od dworca PKP w kierunku Różyckiego/Ogińskiego z wyłączeniem remontowanego odcinka Wojska Polskiego.

Przebudowa Alei Wojska Polskiego wykonywana przez mysłakowicką firmę KAMA obejmuje wykonanie robót budowlanych na odcinku około 900 metrów, wraz z przebudową oświetlenia (oświetlenie chodników oraz budowa doświetlenia przejść dla pieszych).

Aleja Wojska Polskiego ostatni remont przeszła blisko 20 lat temu. Należy ona do głównych ulic w mieście. Według badań, w ciągu doby przez tę ulicę przejeżdża ponad 20.000 pojazdów.

Remont Alei Wojska Polskiego zakończy się w grudniu tego roku. Wartość zadania to ponad 12 milionów złotych.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.