Cztery lata działa już Victoria Jelenia Góra. Prezes klubu Paweł Gluza wspomina, jak doszło do powstania klubu. Dokładnie 11 listopada 2017 roku grupa młodych ludzi, dla których piłka nożna była pasją. Podczas zwykłego spotkania towarzyskiego, postanowiła powołać do życia nowy klub piłkarskie na mapie Jeleniej Góry.

Początki nie były łatwe, brakowało wszystkiego, nawet zawodników. Po kilku miesiącach przygotowań zespół wystartował w B klasie. Mimo trudnych początków, klub w pierwszym swoim sezonie awansował do jeleniogórskiej A klasy. Po pierwszym sezonie zakłóconym przez pandemię, zakończonym na 3 miejscu tylko wzrosły apetyty. O awans skutecznie powalczono w kolejnym sezonie rozgrywek i teraz Victoria stara o jak najlepsze miejsce w klasie okręgowej. Celem klubu jest zajęcie jednego z czołowego miejsc na koniec rozgrywek (między 3 – 5). Paweł Gluza nie ukrywa, że celem długoletnim jest przekształcenie klubu na profil pół-profesjonalny i awans o dwie klasy wyżej, czyli do III ligi.

Klub bardzo sprawnie poszerza krąg zawodników (ma 55 zawodników zgłoszonych do rozgrywek oraz 56 dzieci, które trenują w akademii). Klub współpracuje z kilkoma trenerami. Bardzo sprawnie pozyskuje partnerów biznesowych. Ostatnio do partnerów strategicznych dołączyło Osiedle Młynówka Sp. z.oo. Wcześniej taki status miała już jeleniogórska firma Sikla Polska.

Warto podkreślić, że klub rozpoczął prace z dziećmi z domów dziecka. Trudy organizacyjne wziął na swoje barki Piotr Karnia z Mojej Fundacji. Klub też nie stroni od wielu działań charytatywnych.

Swoje urodziny Klub zamierza obchodzić 27 listopada. W Galerii Handlowej Nowy Rynek odbędzie się urodzinowy event będzie trwał od godziny 12.00 do 18.00. Mają przyjechać prelegenci, ludzie którzy mają „piłkę nożną w sercu”, a także będzie zorganizowany turniej FIFA 2022.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.