Centrum handlowe ze sklepami, barami i restauracjami, multipleksem oraz sceną do imprez artystycznych stanie w Miłkowie, przy drodze wojewódzkiej nr 366, na przecięciu tras prowadzących do Karpacza, Szklarskiej Poręby, Kowar i Jeleniej Góry. Centrum Handlowe Przystanek Karkonosze będzie największym regionalnym parkiem handlowym w Karkonoszach. Rozpoczęła się już jego komercjalizacja.

Lokalizację wybrano bardzo dokładnie. Do miejsca, z którego doskonale widać będzie Śnieżkę, wygodnie dotrze prawie 100 tysięcy mieszkańców okolicznych miasteczek i wsi, ale również kilka milionów turystów z Polski, Czech, Niemiec i innych krajów, odwiedzających do roku Karkonosze.

FOT. Materiały inwestora

Sklepy, restauracje, kiermasze i kino

Park Handlowy Przystanek Karkonosze będzie miał 20 000 mkw. powierzchni najmu. Znajdzie się w nim ok. 40 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych, znany market spożywczy, restauracja drive-thru oraz specjalnie zaprojektowana powierzchnia dla cyklicznych wydarzeń artystyczno-kulturalno-rozrywkowych jak również popularnych w tamtym regionie kiermaszy tematycznych.

Na terenie projektu planowane są też liczne atrakcje rozrywkowo-naukowe dla dzieci oraz multipleks kinowy.

Klientom służyć będzie duży parking na około 700 miejsc, przystanki autobusowe, ale też przystanek kolejowy linii Jelenia Góra – Karpacz, której proces rewitalizacji rozpoczęto w kwietniu tego roku.

Inwestor znany w regionie

Inwestorem jest pochodzący z Jeleniej Góry doświadczony inwestor i bankier inwestycyjny – Artur Kozieja, który w latach 1995 – 2017 pracował na stanowisku dyrektora inwestycyjnego m.in. w Credit Suisse, Morgan Stanley i Barclays Capital w londyńskim “City”. Jest on twórcą Grupy Europlan – działającej od 17 lat na rynku budownictwa mieszkaniowego (zrealizowane 2500 mieszkań w Warszawie i Krakowie oraz realizowanych obecnie ok 400 mieszkań i domów w Jeleniej Górze), biurowego (20 000 mkw. w Warszawie) i hotelowego (działające: Metropolo by Golden Tulip w Krakowie, Lake Hill Resort&Spa w karkonoskiej Sosnówce oraz obecnie realizowane: Raddisson Blu w Ostródzie, Sanssouci w Karpaczu, Campanile w Warszawie oraz Movenpick w Zakopanym).

FOT. Materiały inwestora

Trwa komercjalizacja obiektu

Za koncepcję komercyjną i wynajem odpowiada firma Mallson Polska. To firma konsultingowa oferująca profesjonalne usługi na poszczególnych etapach powstawania projektów nieruchomości komercyjnych. Mallson Polska współpracuje zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi inwestorami. Firma posiada w swoim portfolio łącznie ponad 100 otwartych oraz realizowanych projektów nowoczesnych obiektów handlowych o łącznej powierzchni ponad 1.000.000 m.kw. oraz ponad 3.000 sklepów. Obecnie Mallson Polska jest w trakcie procesu komercjalizacji i rekomercjalizacji kilkudziesięciu centrów i parków handlowych na terenie całego kraju.

Projekt przygotowała pracownia architektoniczna MTDI. Otwarcie Przystanku Karkonosze zaplanowano na 2024 rok.

8 komentarzy

  1. No to pozamiataliście miejscowych przedsiębiorców, mam tylko, choć słabnącą, nadzieję, że nie zapomną Wam tego przy najbliższych wyborach i wreszcie coś się zmieni w tej czerwonej kotlinie !

      • Tak się składa, że dotychczas i obecnie w kotlinie ci z pisu nie mieli i nie mają nic do powiedzenia. Rządzą nami czerwoni na zmianę z różowymi (a wszyscy są zanurzeni głęboko w komunie) i skutki ich rządów widać, słychać i czuć. Ci, którzy wychylili nosa z tej czerwonej kotliny dostrzegają to od razu. A pis niczym się od nich nie różni. Zatem jak mówi klasyk WSZYSCY WON !

  2. TO BĘDZIE PIĘKNY POMNIK GŁUPOTY. MOŻE JESZCZE JAKĄŚ DUŻĄ FABRYKĘ W KARPACZU, TAKĄ HUTĘ KATOWICE !

  3. Porażka, kolejny zniszczony zielony teren. Mało wam jeszcze galerii i miejsc rozrywki, które świecą pustkami??!!

  4. Ten obiekt to jak kolejna CZARNA DZIURA, która będzie wysysała pieniądze z Kotliny (i te, które mogłyby tu pozostać od turystów) w postaci marż handlowych i wysokich opłat za powierzchnie handlowe. Rachunek dla Kotliny jak nie liczyć będzie ujemny. I CI RYŻAWI tego nie są w stanie pojąć albo dla własnej korzyści mają nas w d…, jak by nie było WON !

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.