W najbliższą niedzielę, 23 stycznia trzy największe muzea po niemieckiej stronie Nysy, zapraszają dziadków z wnukami na wspólne, bezpłatne zwiedzanie.

To świetna okazja, aby wybrać się do Görlitz i odwiedzić Muzeum Śląskie, Muzeum Przyrodnicze oraz Muzeum Historii Kultury, w którego skład wchodzi Dom Barokowy oraz Kaisertrutz. Wszystkie muzea udostępnią swoje stałe i specjalne wystawy.

Nie ma lepszego prezentu niż ciekawe, wspólne spędzenie czasu. Dlatego zachęcamy wnuki, aby z okazji Dnia Babci i Dziadka zabrali dziadków do muzeów. Historia Görlitz, Górnych Łużyc i Śląska, rzemiosło i sztuka, życie codzienne i nauka w dawnych czasach oraz przyroda w naszym regionie nad Nysą – to tylko niektóre tematy, które podczas zwiedzania mogą was porwać w ciekawą podróż.

Więcej informacji o poszczególnych wystawach można znaleźć na stronach internetowych muzeów.

W instytucjach kulturalnych w Saksonii obowiązuje zasada 2G, co oznacza, że wstęp mają zaszczepieni i ozdrowieńcy. Obowiązkowa jest także maska FFP2. Dzieci do lat sześciu są z tego obowiązku zwolnione, natomiast u młodzieży do 16 lat wystarczy maska medyczna.      

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.