Pracownicy Wód Polskich sadzili drzewa w Wojcieszowie. To działania mające na celu wspieranie rozwoju retencji.

Akcja nasadzeń odbyła się na terenie Wojcieszowa Dolnego w zlewni rzeki Kaczawy. W działaniach wzięli udział  pracownicy Wód Polskich z Zarządu Zlewni w Legnicy, Nadzoru Wodnego w Jaworze oraz zbiornika Dobromierz. Łącznie posadzono 220 sztuk świerka na terenie wskazanym przez nadleśniczego. Zgodnie z zaleceniami drzewa sadzono w rzędach w odległości 2 metrów od siebie, co pozwoli na ich swobodny i właściwy rozrost. Wszelkie prace nadzorowali pracownicy nadleśnictwa z Lasów Państwowych.

Wspieranie rozwoju retencji, w tym tej na terenach zalesionych jest niezwykle istotne w kontekście dbałości o naturę i czyste środowisko wodne. Lasy mają dobroczynny wpływ na ograniczanie i przeciwdziałanie negatywnym skutkom suszy, ponieważ to dzięki retencjonowaniu i zatrzymywaniu w glebie znacznych ilości wody można skuteczniej walczyć z jej niedoborami.

Podobne działania prowadzone wspólnie z Lasami Państwowymi w ostatnich latach były przez Wody Polskie z powodzeniem realizowane także na terenie Zarządów Zlewni w Nysie, Lesznie, Lwówku Śląskim, Zielonej Górze czy we Wrocławiu. Przeprowadzenie podobnych akcji jest planowane jeszcze jesienią tego roku na obszarze administrowanym przez Zarząd Zlewni w Zielonej Górze i Zgorzelcu.

Fot. Wody Polskie

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.