Ze sporym opóźnieniem miasto oddało do użytku tzw. wózkostradę. Budowa traktu ułatwiającego poruszanie się pieszych i niepełnosprawnych w zabytkowym centrum miasta kosztowała 1,6 mln zł.
Wygodny do chodzenia i poruszania się wózkami inwalidzkimi trakt prowadzi od Bramy Wojanowskiej do Placu Ratuszowego i dalej do Podwala. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków przekazywanych przez Norwegię, Islandię i Liechtenstein (Mechanizm Finansowy EOG na lata 2014-2021 – w 85 proc. ) i budżetu państwa (15 proc.). Na projekt „Żyj, mieszkaj, pracuj w Jeleniej Górze!” samorząd otrzymał ponad 16 mln zł. W inwestycji chodziło o „poprawę dostępności zabytkowego centrum miasta dla osób z ograniczeniami w poruszaniu się, w szczególności osób z niepełnosprawnościami, rodziców z małymi dziećmi czy też turystów z ciężkim bagażem”. Wcześniej deptak był tam wyłożony grubą i nieregularną kostką, która mocno utrudniała poruszanie się. Została zamieniona na kostkę ciętą paloną. Dzięki temu nawierzchnia nie jest śliska, tyle chropowata.
Wózkostrada została oddana przed świętami, czyli znacznie później niż zakładano. W realizacji inwestycji najpierw przeszkodziły zachorowania pracowników na covid, potem wykonawca musiał poprawić część swojej pracy.

2 komentarze

  1. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

    Oświetlenie nowych latarni zapomnieliście podłączyć . Kapliczka Sw. Anny podświetlenie nowe NIE DZIAŁA. Ach te PO-PSL-SLD. Nikodemy Dyzmy w pełnej krasie, czy wy kiedyś zrobicie chociaż jedną rzecz dobrze.???????

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.