Miejskie Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego w Karpacza zaprasza na otwarcie wystawy prac Mirosława Kuźmy. Wernisaż zaplanowano 16 września o godzinie 17

Mirosław Kuźma urodził się w Legnicy. Ukończył Liceum Plastyczne w Jeleniej Górze. Studiował rzeźbę i grafikę na Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Rzeźbiarz, ilustrator, malarz, plakacista, autor scenografii. Przez wiele lat zajmował się rysunkiem quasi satyrycznym. Dzięki czemu miał ponad 30 wystaw indywidualnych w całym kraju. Od 1994 związany z międzynarodowym konkursem rysunku satyrycznego Satyrykon. Dzięki jego organizatorom z Legnickiego Centrum Kultury i pomocy Konsulatów Polskich, miał zaszczyt otworzyć wystawy Satyrykonu w Lyonie i Budapeszcie. Jest sześciokrotnym laureatem Satyrykonu, w tym złotego medalu za pracę Maski. Ważną nagrodą jaką może się poszczycić jest wyróżnienie z 2001 r.,w konkursie ” Uchodźcy” od Wysokiego Komisarza ONZ do Spraw Uchodźców.

Od 12 lat współpracuje z archeologami, tworząc rekonstrukcje grafik pochówków wczesnośredniowiecznych. Swoje prace publikuje w pismach naukowych i książkach o tematyce archeologicznej. Obecnie po różnych zawirowaniach życiowych, żyje i tworzy z dala od ludzkiego szaleństwa na wsi pod Jelenią Górą.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.