Policja na polecenie prokuratury przesłuchuje osoby, które kupiły bilety lotnicze linii OLT Express. Powód takiego działania dotyczy syna byłego premiera i obecnego szefa Platformy Obywatelskiej.

OLT Express to tania linia lotnicza powiązana z Amber Gold – firmą, wokół której wybuchła jedna z najgłośniejszych afer ostatnich lat. Założyciele tej piramidy finansowej Marcin i Katarzyna P. zostali skazani – odpowiednio – 15 oraz 12,5 roku więzienia. Ich prawnicy jednak złożyli apelację. Pieniądze oszukanych klientów Amber Gold miały być inwestowane właśnie w linię lotniczą, która sprzedawała bilety nawet za 1 zł.

Kiedy tylko afera wyszła na jaw, nabrała znaczenia politycznego. Sejm powołał komisję śledczą, która miała wyjaśnić m.in. zaniedbania służb czy organów skarbowych. Pikanterii sprawie dodał fakt, że w OLT Express pracował syn byłego premiera a dziś lidera Platformy Obywatelskiej – Michał Tusk.

Właśnie jego dotyczą najnowsze działania prokuratury. Jak informuje „Rzeczpospolita”, śledczy sprawdzają, w jaki sposób syn Donalda Tuska otrzymał wynagrodzenie już po upadku przewoźnika. Śledztwo dotyczące Michała Tuska w lipcu tego roku zostało zawieszone, ale okazuje się, że na przesłuchania wzywane są osoby, które kupiły bilety OLT Express.

„Śledztwo zostało zawieszone w oczekiwaniu na realizację czynności w ramach tzw. międzynarodowej pomocy prawnej. Łącznie skierowaliśmy 18 wniosków. Od czasu zawieszenia prokurator nie zlecał realizacji czynności na terenie kraju.” – powiedział dziennikarzom Krzysztof Kopania, rzecznik prokuratury Okręgowej w Łodzi i dodał, że mogło być około 30 tysięcy pokrzywdzonych.

Przesłuchiwani są nie tylko pasażerowie, ale osoby które nabyły bilety. Nawet gdy lot został zrealizowany, a chodzi o końcowy okres działalności przewoźnika, czyli od 11 do 26 lipca 2012 roku. W tym czasie, jak tłumaczą śledczy, linia nie powinna sprzedawać biletów.

Amber Gold miała inwestować w złoto i inne kruszce. Firma działała od 2009 r., kusząc klientów wysokim oprocentowaniem inwestycji. 13 sierpnia 2012 r. AG ogłosiła likwidację, a tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy ani odsetek od nich. Około 300 mln złotych zostało zainwestowanych w tanie linie lotnicze.

News4Media/ fot. Radoslaw Idaszak

7 komentarzy

  1. PO jak podwyżki. Odpowiedź

    Mafia Trójmiejska do której niewątpliwie należy Donald Tusk OKRADŁA polską rodzinę na 800 milionów złoty i Józef Bąk wel- Michał Tusk w tym złodziejskim procederze brał udział za wiedzą i zgodą Byłego Premiera Polski Donalda Tuska. Taka jest prawda. Koniec i kropka, Pani Basiu.

  2. PO jak podwyżki. Odpowiedź

    Teraz na polecenie Angeli Merkel ten kłamca i złodziej przyjechał do Polski aby przygotować grunt na wypchnięcie Polski z Uni. Taka jest niestety prawda. Wcześniej udało się im z Wielką Brytanią a teraz czas na NASZ KRAJ . Bogate państwa starej Uni wycisnęły Polskę jak cytryna to teraz człowiek do zadań specjalnych i Niemiecki pachołek został wysłany do Polski . Wasze niedoczekanie wy ZŁODZIEJE Polacy chcą być w Uni i tam będą. Zakłamana do szpiku kości Telewizja TVN wam nie pomoże bo zaraz ją ŁYKAMY.

  3. W mafijnym państwie PiS organy ścigania zamiast ścigać prawdziwe przestępstwa na szkodę państwa i obywateli, zajmują się szukaniem za wszelką cenę haków na politycznych oponentów i gnębieniem ludzi, którzy protestują przeciwko bezprawiu władzy lub je ujawniają. Co o wynagrodzeniu pracownika firmy może wiedzieć osoba, która kupiła bilet? To już jest działanie rozpaczliwe, wskazujące na to, że jest zamówienie polityczne na sprawę, której nie da się złożyć z zebranych materiałów. Niech prokuratura zajmie się sprawdzaniem rzeczywistych przekrętów z udziałem polityków władzy. Wyjaśniono już, kto odpowiada za bezprzetargowy zakup sprzętu medycznego, który nigdy nie dotarł, od handlarza bronią?

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.