142 dni pozbawienia wolności, tyle ma do odbycia 38-letnia mieszkanka powiatu lubańskiego zatrzymana do kontroli drogowej przez zgorzeleckich policjantów. Kobieta ma na swoim koncie przestępstwa przeciwko mieniu oraz bezpieczeństwu w komunikacji za które musi odbyć karę więzienia. Wsiadając za kierownicę pod wpływem narkotyków i nie posiadając uprawnień do kierowania dopuściła się kolejnych czynów karalnych.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy podczas służby na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującą pojazdem marki Volkswagen. Sprawdzenie w dostępnych bazach danych wykazało, że kobieta jest poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 142 więzienia. 38-letnia mieszkanka powiatu lubańskiego ma na swoim koncie przestępstwa przeciwko mieniu oraz bezpieczeństwu w komunikacji.

Z uwagi na zachowanie kierującej funkcjonariusze zbadali ja testerem narkotykowym, który wykazał, że jest pod wpływem metamfetaminy. Podczas sprawdzania danych w policyjnym systemie okazało się, że mieszkanka powiatu lubańskiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Poszukiwana trafiła już do aresztu. Za popełnione czyny kierowania pojazdem bez uprawnień oraz pod wpływem narkotyków odpowie przed sądem. Może jej grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.