Urząd Miasta w Szklarskiej Porębie informuje o zamknięciu odcinka szlaku zielonego od skałki Głazisko do mostu na rzece Kamiennej. Utrudnienia potrwaja do konca przebudowy ul. Narutowicza.

– Szlak turystyczny Szklarska Poręba – Wałbrzych, na odcinku od skałki Głazisko (koniec ulicy Bolesława Prusa) do mostu na rzece Kamiennej w kierunku Wodospadu Szklarki, będzie zamknięty od 17 maja do odwołania. Przyczyną jest przebudowa ulicy Naumowicza, która przecina szlak. Z uwagi na bezpieczeństwo turystów oraz braku obejścia placu budowy, konieczne było zamknięcie odcinka szlaku całkowicie – informuje UM w Szklarskiej Porębie.

Alternatywami są:

– Szlak czarny dookoła Szklarskiej Poręby przebiegający ulicami 1 Maja i dalej od Leśnej Huty przez ulicę Kołłątaja oraz leśną drogą w kierunku skrzyżowania ze szlakami niebieskim i czerwonym w kierunku Wodospadu Szklarki;

– szlak niebieski od Rodzinnego Parku Rozrywki ESPLANADA przez Sowiniec, ulicę Wlastimila Hofmana i dalej nieznakowanym zejściem do ulicy Jeleniogórskiej, gdzie są parkingi przy moście do Wodospadu Szklarki.

Chodzenie ulicą Jeleniogórską jest zabronione. Drogą krajową nr 3 przetacza się duży ruch, także ciężkich pojazdów towarowych, a brak chodnika i pobocza powoduje, że chodzenie tą drogą jest wyjątkowo niebezpieczne.

mapki: UM Szklarska Poręba

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.