Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że budynek byłego dworca PKP przy ul. Dworcowej 8 w Kowarach zostanie przygotowany na działalność kulturalno-turystyczno-usługową. Burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska pokazała na FB wizualizację dworca po przebudowie. Zapowiada się efektownie i funkcjonalnie.

Samorząd planuje na początku 2022 roku przeprowadzenie przetargu na zaprojektowanie i wykonanie modernizacji i przebudowy byłego dworca. Pieniądze na ten cel pochodzą z rządowego programu „Polski Ład” , z którego Kowary otrzymały 4,5 miliona złotych.

Plany przewidują, że będą tu: Informacja Turystyczna, Karkonoskie Centrum Produktu Lokalnego – jako miejsce prowadzenia ekspozycji i sklepu z produktami lokalnymi, Muzeum Rzemiosła Kowar – będzie można zobaczyć eksponaty związane z historią miasta od czasów najdawniejszych, po czasy współczesne. W budynku ma mieścić się także Miejska Biblioteka Publiczna.

Jeżeli urząd marszałkowski uruchomi ruch pociągów na linii Jelenia Góra-Mysłakowice-Kowary, to budynek będzie pełnić równocześnie rolę dworca kolejowego, jak to było przed laty.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.