W ciągu 4 dni jeleniogórscy policjanci zatrzymali w regionie 27 osób poszukiwanych (w tym, poszukiwanego listem gończym) do odbycia kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa oraz do innych czynności prawnych. Zatrzymani ukrywali się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości.

Udane łowy trwały od 14 do 17 października. Wśród zatrzymanych była też jedna osoba nieletnia poszukiwana opiekuńczo, celem przekazania do ośrodka wychowawczego.

Relacjonuje Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze:

15 października policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze we współpracy z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji oraz Wydziałem Konwojowym KSP w Warszawie zatrzymali na lotnisku w Warszawie 45-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania poszukiwanego na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 lat i 6 miesięcy.

Ponadto na polecenie Sądu Rejonowego w Gliwicach zatrzymali 35-letniego jeleniogórzanina. Mężczyzna ma do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku.

Funkcjonariusze z komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 36-letniego jeleniogórzanina poszukiwanego w celu doprowadzenia do zakładu karnego do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 4 miesięcy.

Działania takie na co dzień wykonuje Zespół ds. poszukiwań Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. 15 i 17 października br. w działaniach uczestniczyli policjanci ze wszystkich pionów i komisariatów.

Osoby poszukiwane do odbycia kary pozbawienia wolności zostały przekazane do aresztu śledczego lub zakładu karnego, natomiast z pozostałymi wykonano niezbędne czynności.

Fot. KMP Jelenia Góra

2 komentarze

  1. ciekawe ilu takich poszukiwanych wciaz jest na wolnosci… za niestawienie sie na odbycie kary powinna byc kara x2

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.