10 naszych posłów za podwyżkami dla siebie

10 naszych posłów za podwyżkami dla siebie

W II kwartale odnotowano w Polsce spadek PKB o 8,2 proc., analitycy są zdania, że bezrobocie do końca roku sięgnie 8-10 proc. Wiele polskich rodzin nie jest pewnych swojej sytuacji ekonomicznej po tym, jak przestaną działać pomocowe elementy „tarcz” i firmy będą zmuszane ciąć koszty, także te pracownicze. W tych warunkach większość sejmowa zaproponowała sobie sute podwyżki (4,6 tys. zł brutto), a duża część opozycji temu przyklasnęła. W sumie za podwyżkami dla rządzących zagłosowało 386 posłów. Tylko Konfederacja i Partia Razem (część Lewicy) w komplecie odrzuciły ten pomysł. Którzy parlamentarzyści z naszego okręgu głosowali za podwyżkami?

 

Trudno nie zgodzić się z komentatorami, którzy wytykają największemu ugrupowaniu opozycyjnemu w parlamencie Koalicji Obywatelskiej bezmyślność i brak strategicznego myślenia. Argumenty o pazerności PiS z ich strony właśnie tracą na sile. Tym razem pamiętne stwierdzenie Beaty Szydło „bo nam się po prostu należało” zaczyna pobrzmiewać ponadpartyjnie. I nie ma znaczenia, że uposażenia parlamentarzystów, prezydenta i władzy wykonawczej rzeczywiście powinny być wyższe. Chodzi o rodzaj wrażliwości społecznej, wyczucie momentu, kiedy, jakie zmiany można wprowadzać. Podwyżki dla rządzących są procedowane w czasie, kiedy nastroje społeczne się pogarszają, nauczycielom proponuje się symboliczne podwyżki (zwłaszcza w kontekście odnotowywanej od kilku kwartałów wysokiej inflacji), a cała budżetówka słyszy, że na podwyżki w najbliższym czasie liczyć nie może. Na 12 posłów z naszego okręgu 10 glosowało za podwyżkami, jeden się wstrzymał od głosu, a jeden był przeciw.


Jak głosowali w sprawie podwyżek posłowie okręgu legnicko-jeleniogórskiego?

 

Posłowie PiS:
„Za” byli: Elżbieta Witek, Marzena Machałek, Adam Lipiński, Krzysztof Kubów, Wojciech Zubowski, Ewa Szymańska


Posłowie Koalicji Obywatelskiej:
„Za” byli: Zofia Czernow, Robert Kropiwnicki
Piotr Borys wstrzymał się od głosu


Posłowie Lewicy:
„Za” byli: Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, Robert Obaz


Poseł PSL Stanisław Żuk głosował przeciw.
 

Komentarze (14)

Rację mieli chińczycy rozjeżdżając czołgami swoją Solidarność 30 lat temu!!!

"wrazliwosc spoleczna" - ha, ha, ha. jaki kraj, taka wrazliwosc.

POTĘŻNE podwyżki dla nauczycieli - aż 18 tys. zł miesięcznie będzie zarabiać milcząca suka Agata Kornhauser - Duda. Dla reszty już nie starczyło

Aaaaa, tutaj coś wydaliłeś. No weź już..., przyjdź. Przebadam ci zwieracze na pewno są w katastrofalnym stanie i popuszczasz. Na łeb już za późno, można go olać....

Do takich specjalistów p e d a ł ó w i c w e l i nie chodzę k u t a s i e

no i skutki widać w wydalanych tekstach...

Jak chodzi o pieniądze, to wszelkie szlachetne idee idą w kąt - niestety nie popisała się totalna opozycja, nastąpił znak równości miedzy PiS, PO, PSL, są jednego czarta warci! Zaimponowała mi jedynie grupa Bosaka, ale tylko w tym temacie - w każdym innym już NIE!

//thefad.pl/aktualnosci/koryto/

Szczerze mówiąc zgrzewają mnie tematy ideologiczne, chcouaz bliżej mi do wartości chrześcijańskich. Natomiastbnajistotniejsze są dla mnie poglądy gospodarcze i ekonomiczne. Interesuje mnie gospodarka wolnościową i mniej przepisów. Dlatego zagłosuje na konfederacja. I chociaż boli mnie groteskową opinia JKM o inwalidach to przełknę czarę goryczy i znów zagłosuje na konfederacje.

Postąpili według odwiecznej zasady, cytuję "Kur.wa, Kur.iwe, łba nie urwie". Tyle na temat polityków.

To się nazywa mieć wyj.ebane na społeczeństwo. Ja tylko przypominam komentującym nieświadomym, że dieta stanowi tylko część przychodów posłów i senatorów, kolejne zyski to prowadzenie biur poselskich, które też są suto finansowane z budżetu, kolejnym zastrzykiem finansowym są wszelkiej maści zwroty kosztów czyli telefony, paliwo, hotele, obiady w tym wóda i wiele innych. Jedynie za dzi.wki nie mają zwrotów, bo dziewczyny nie wystawiają faktur.

ROBERT to juz się tak OPAS i jeszcze mu mało.

Ja bym chetnie temu calemu towarzystwu ufundowal darmowa wycieczke Tu 134 najlepiej nad lasem brzozowym - nienazaartym swiniom

Jest nadzieja że opas osiągnie wzrost w pasie.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.