5 tys. złotych za wskazanie sprawców kradzieży

FOT. Z/Klaster

Nowo budowana farma fotowoltaiczna w Lutogniewicach, Krzewinie i Bratkowie (powiat zgorzelecki) jest notorycznie okradana. Spółka Oze Holding sp. z o.o. s.k.a wyznaczyła nagrodę 5 tys. złotych za wskazanie złodziei.

Od 28 czerwca do 2 lipca na terenie budowanej farmy fotowolitaicznej Lutogniewice-Krzewina-Bratków doszło do kradzieży paneli fotowoltaicznych.

" Spółka OZE Holding sp. z o.o. s. k. a wyznaczyła nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych dla osoby, która jako pierwsza wskaże sprawcę lub sprawców kradzieży paneli albo przekaże informacje, na podstawie których ustalone zostaną dane sprawców. Osoby posiadające informacje prosimy o kontakt ze spółką pod numerem telefonu +48 538 33 06 11 lub bezpośrednio z Komisariatem Policji w Bogatyni. Zapewniamy anonimowość" – piszą na profilu FB  władze spółki.

 

Budowa jednego z najnowocześniejszych kompleksów farm fotowoltaicznych w Polsce – Park Słoneczny ZKlaster I i Park Słoneczny ZKlaster II ruszyła w październiku 2019 roku. Między Bogatynią a Zgorzelcem powstają instalacje o łącznej mocy 55 MW. Równolegle, dla zespołów elektrowni fotowoltaicznych, w tym samym rejonie powstaje największy w Polsce inteligentny system sieci dystrybucyjnej.  Inwestorem inteligentnej sieci energetycznej jest spółka Gepol Dystrybucja, natomiast farmy fotowoltaicznej OZE Holding. Oba podmioty są członkami Zgorzeleckiego Klastra Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej (ZKlaster.

Obszar inwestycji fotowoltanicznej pod Bogatynią to 2 tys. hektarów, na których już zainstalowanych jest 250 tys. paneli fotowoltaicznych. Waga konstrukcji dla farmy to 2,5 tys. ton.  Biorąc pod uwagę moc już wcześniej oddanych elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych oraz plany budowy nowych 500MW,  uważa się, że powiat zgorzelecki stał się kolebką rozwoju polskiego rynku dnawialnych źródeł energii.

Komentarze (8)

Wszystko mogę zrozumieć,, ale jeśli firma ma pieniądze na takie inwestycje to powinna mieć tez pieniądze na ochronę, wartownika, no i oczywiście wszędzie kamery. Dziękuję.

Pewnie jak wszystko mają 'inteligentne' to i monitoring jest 'inteligentny' tzn samo się nagrywa i kasuje a nikt nie patrzy. Założenie kamer niskiej rozdzielczości to także powód dla którego większość monitoringów ma tylko działanie odstraszające ...

nagrania z kamer i tak nie sa wystarczajacym dowodem dla polskiej milicji. sam sie o tym przekonalem. monitoring to strata kasy.

kraj zuli i zlodzieji

myślałem, że mi ukradli panel z dachu a okazało sie, że on eksplodował zamieniając sie w proszek. Została sama ramka i garstka proszku na który nie zwróciłem uwagi. Podobno tak sie zdarza w przypadku wadliwych paneli albo jak przeładuje sie energią słoneczną i kondensatory siadają.

?????? sam to wymyśliłeś, czy gdzieś wyczytałeś? Ty chyba sie czym innym przeładowałeś

Naprawde to sie potrafi zamienić w proszek w jednej chwili. Pyk i nie ma. Szczególnie te tańsze.

Pracownicy... Nikt obcy nie wynosi.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.