Awaria kolektora – ścieki płyną do rzeki

Fot. RZGW

W Zgorzelcu przed kilkoma dniami doszło do awarii kolektora sanitarnego. W efekcie część miejskich ścieków komunalnych zrzucana jest do Nysy Łużyckiej. Awarii na pewno nie uda się usunąć przed końcem tygodnia.

- Do awarii doszło pod koniec weekendu, w poniedziałek zrobiliśmy pierwszy monitoring wizyjny i okazało się, że doszło do zawalenia na odcinku ok. 6 metrów kolektora przy ul. Kościuszki. Problem jest dość poważny z uwagi na dużą wysokość liczyliśmy, że uda się usunąć awarię szybciej, nawet w 48 godzin. Niestety, natknęliśmy się na kilka innych problemów technicznych, które zdecydowanie wydłużą prace, być może jeszcze na przyszły tydzień. Obecnie jesteśmy na etapie prowadzenia wykopów, a roboty trwają od wczesnego rana do 22 – informuje PWiK Nysa w Zgorzelcu.
Efekt awarii to przelew ścieków komunalnych do kanalizacji burzowej, przez którą trafiają do Nysy. Maksymalnie to nawet 15 metrów sześć. zrzutu na godzinę.
W zgorzeleckim PWiK-u zapewniają jednak, że – choć rzeka jest oczywiście zanieczyszczona – nie jest to dramatyczna skala, zagrażająca życiu biologicznemu. Ma to wynikać z analizy fizyko-chemicznej wody poniżej miejsca zrzutu.
- W ściekach nie ma frakcji stałej, do tego, jeszcze zanim trafiają do rzeki, mieszają się z wodami gruntowymi, które też są odprowadzane kanalizacją burzową – uspokajają w PWiK.
Niemniej z wody w rzece poniżej miejsca zrzutu lepiej nie korzystać. 

Komentarze (17)

Już widzę PiSiorów, jak z dziką satysfakcją obwinią za to Trzaskowskiego - wszystkie awarie kolektorów ściekowych, to wina Trzaskowskiego!

Bo jesteś p***any a Trzaskowski odpowiada łbem za zaniechania...

Rafał Wojciech Gronicz przynależność PO. Rzeka zasrana. przypadek? Nie sądzę!

Nie Czaskowski, ale Czajkowski

Nie Czaskowski, ale Czajkowski

W Mysłakowicach awaria trwa 8 lat i jest ok

Wina Tuska ahaha :)

tak trepie, kundlu Putina

Dlaczego redakcyjka każe stawiać plusy lub minusy według swojego POglądu?

Bo jest p***ana

Rządy partii przewodniej.Powoli toniemy w gównie,a winnych się znajdzie.Komuna normalnie.

Bo czerwona redakcja BARDZO BOI się aby reszta społeczeństwa nie dowiedziała się jak wielu jest nie zadowolonych. To taka Sowiecko-Białoruska tradycja. Ponoć bardzo boją się prawdy.

Najpierw pis wyciął wszystkie lasy teraz wzięli się za wodę ciekawe co będzie następne

Następne chasło wyborcze pisu to zalejem gównem cały kraj co ich zwolenniką pewnie się spodoba

No, no. "Gratuluję" POpapranej partii inteligentnego elektoratu. Du r niejszego komentarza dawno nie czytałem....

"Niemniej z wody w rzece poniżej miejsca zrzutu lepiej nie korzystać."

To jest oficjalne zalecenie sanepidu czy widzimisię autora?

Przez lata PEWIK nie moderinzuje kolektorów. Brak wymiany instalacji wodociągowej. Zero inwestycji. Jedynie co roku cena w górę. Do tego zatrudnia wszystkich kolesi z PO i koolicjanta SLD np. p. Zdanowicz w-ce prezes (SLD, do tego brak wykształcenia w tym kierunku , ztrudniony bez konkursu). To samo jest w innych miejskich spółkach.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.