CBŚP zlikwidowało w Jeleniej Górze metamfetaminowe laboratorium

fot. CBŚP

Policjanci z CBŚP zlikwidowali w Jeleniej Górze działające laboratorium, w którym produkowano metamfetaminę. Wśród zatrzymanych jest tzw. chemik, czyli osoba odpowiadająca za proces produkcji. W ostatnich dniach na Dolnym Śląsku policjanci jeszcze w dwóch miejscach zadali cios przestępcom narkotykowym.

Policyjne realizacje funkcjonariuszy z Zarządu CBŚP we Wrocławiu i z Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, to efekt śledztwa dotyczącego zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się m.in. produkcją oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Ta z Jeleniej Góry dotyczyła czynnej linii produkcyjnej metamfetaminy. Laboratorium znajdowało się w pomieszczeniach gospodarczych posesji. Przejęto ponad 2,2 kg matamfetaminy (ok. 20 tys. porcji dilerskich), blisko 1,2 kg pseudoefedryny oraz różnego rodzaju urządzenia i przedmioty, m.in. szklane kolby z cieczą i widocznym osadem, menzurki, zlewki, misy żaroodporne, blistry po tabletkach zawierających pseudoefedrynę, a także niezbędne do produkcji narkotyku odczynniki i substancje chemiczne.
- Podczas akcji zatrzymano tzw. chemika oraz trzy osoby podejrzane o pomoc w produkcji metamfetaminy. W Dolnośląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a dodatkowo troje z nich będzie odpowiadało za produkcję narkotyków i prekursorów. Sąd Rejonowy we Wrocławiu przychylając się do wniosku prokuratora prowadzącego postępowanie, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 3 osób. Dozorem policyjnym został objęty czwarty podejrzany – informuje CBŚP.
Kolejne laboratorium zlikwidowano w Bystrzycy Kłodzkiej. Tu znajdowało się w mieszkaniu. Policjanci zabezpieczyli metamfetaminę różnej fazie poreakcyjnej: ok. 130 gramów kryształu metamfetaminy (1,3 tysiąca porcji dilerskich), a w kolbach reakcyjnych blisko 5 l cieczy zawierającej ten narkotyk. Gdyby doszło do wytrącenia, czyli zakończenia reakcji chemicznej podejrzany mógłby uzyskać ok. 6 kg metamfetaminy, czyli ok. 60 tysięcy "działek". Tu zatrzymano podejrzanego o produkcję obywatela Czech.
Trzecia akcja miała miejsce we Wrocławiu, gdzie zatrzymano 37-latka podejrzanego o produkcję siarczanu amfetaminy. W wynajętym we Wrocławiu mieszkaniu policjanci zabezpieczyli ponad 28 kg amfetaminy w postaci soli, z czego można było uzyskać ponad 280 tysięcy porcji. Amfetamina była zapakowana w 28 hermetycznych worków i przygotowana już do sprzedaży hurtowej. Według funkcjonariuszy wszystkie przejęte narkotyki miały trafić na rynek woj. dolnośląskiego.
 

meta.jpg
meta2.jpg
meta3.jpg
meta4.jpg
meta5.jpg
meta6.jpg
meta7.jpg
meta8.jpg
meta9.jpg

Komentarze (8)

to komarno znów słynne :)

Nie jestem chemikiem, ale z 5 litrów cieczy powstałoby 6 kg czystej metamfetaminy? To albo ta ciecz jest wybitnie gęsta i litr waży ze 3 kilo albo te reakcje uzyskiwania produktu przeczą prawom, które znam ze szkoły :) No chyba, że policja zaokrągla w górę, żeby bardziej efektowne ilości podać do mediów. Myślą pewnie, że społeczeństwo nie umie dodawać i odejmować.

Nie jesteś nawet kucharzem, bo gdybyś był to byś wiedział że z 5 litrów wody możesz zrobić 6 kg fasolki po bretońsku.

Geniusz... A od kiedy fasolka po bretońsku wytrąca się z wody? Odkręć kran w kuchni i będziesz miał nieskończoną ilość fasolki po bretońsku! Głąbie, żeby z wody mieć fasolkę, to trzeba ją do tej wody dodać. Masa całości się zwiększa i to nie jest już 5 kilo. A tu jest jasno napisane, że produkt wytrąca się z cieczy. No to chyba nic więcej się do tej cieczy nie dodaje przed końcem reakcji.

Covid. Hitler Kaczyński i krzyworyj Moravitzky zabijają Polaków.
Rząd Niemiec zaoferował pomoc polskiemu mafijnemu rządowi. Naziści od krzyworyja Moravitzkyego odmówili przyjęcia pomocy.

Policjanci wszystkich komend Powiedzcie wreszcie głośno j***C PS!!Nie dajcie sie karać ani pomiatać zwykłym kutasow na pasku PiS powiedzcie i fuck off a zobaczycie nagle ze te małe sprzedajne ch...ki są nikim. To samo prokuratorzy czas na gromkie j***c PiS i jego pie...nych pachołków. Czas rozpieprzyć w pył ten tezim p***anych psychopatów!

I znowu się zes.rałeś w POry...

Brawo policja CBś...super...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.