Jeleniogórzanin rapuje w Hot16Challenge

Jeleniogórzanin rapuje w Hot16Challenge

Akcja Hot16Challenge bije rekordy popularności w internecie. Raperzy, pisarze, naukowcy, artyści rapują, aby wesprzeć służbę zdrowia w walce z koronawirusem. Wśród uczestników jest pochodzący z Jeleniej Góry  raper JNR. Zebrano do tej pory ponad 1 mln 200 tys. zł.

Hot16Challenge od kilku dni króluje w mediach społecznościowych. Na Youtubie i Facebooku pojawią się kolejne nagrania opatrzone tym hasłem. Na czym polega Hot16 Challenge?

Jest to druga edycja hip-hopowego wyzwania. Polega ono na nagraniu na żywo 16 wersów (gorąca szesnastka) i nominowaniu do zabawy kolejnych osób. Uczestnicy mają na realizację 72 godziny.

Wśród wykonawców jest JNR, raper pochodzący z Jeleniej Góry, który przyjął wyzwanie, zamykając tym samym łańcuszek raperów nominowanych przez OzM'a.

JNR – 1992 jest raperem i producentem, który jest związany z muzyką od 2005 roku. To twórca bardzo dobrze przyjętej serii mixtape’ów pt. „Warmup”; uczestnik 4. edycji akcji serwisu Popkiller „Młode Wilki” i jeden z wykonawców na ogólnopolskiej trasie „Tour of The Year”. Na swoim koncie, zarówno jako raper jak i producent, współpracował z czołówka polskich raperów, m.in. z Sitkiem, VNMem, Dwa Sławy, czy Gedzem.

Hot16Challenge

Pomysł Hot 16 Challenge wywodzi się ze sceny polskiego hip-hopu. Pierwsza odsłona podbiła sieć w 2014 roku, kiedy w mediach społecznościowych zawrzało od gorących szesnastek. Wówczas jednak nie łączyło się to z żadnym charytatywnym celem. Teraz jest inaczej.

Prof.Matczak i Andrzej Seweryn

Raperzy połączyli siły i wspólnie zbierają pieniądze na wsparcie służby zdrowia. Dołączyli do nich inni, nie związani ze sceną hip-hopu m.in. Artur Andrus, Andrzej Seweryn. Maciej Stuhr, Norbi, Paweł Domagała, Dawid Podsiadło, Margaret, Paulina Przybysz i profesor Marcin Matczak (ojciec autora Patointeligencji). Wśród nominowanych są Olga Tokarczuk, Agnieszka Holland i Monika Olejnik.

"My raperzy możemy pomóc tylko tak jak umiemy"

Tegoroczną akcję rozpoczął raper Solar, nagrywając swoją zwrotkę i nominując do podjęcia wyzwania kolejnych zawodników. Równocześnie na portalu Siepomaga.pl ruszyła zbiórka pieniędzy. „Kto by się spodziewał, że tym razem #hot16challenge zostanie zainicjowany przez nietoperza z Chin. Mimo tego egzotycznego nalotu, podstawowe zasady się nie zmieniają. Zmieniły się okoliczności, bo tym razem musimy uratować świat” - napisał Solar w opisie zbiórki.

Do tej pory (11 maja) udało się zebrać 1 mln 200 tys zł. „Lekarzu, lekarko, pielęgniarzu, pielęgniarko; cały personelu medyczny — dziękujemy z całego serca. My, raperzyny, możemy pomóc tylko tak jak umiemy — rymując ze sobą słowa (czasem ledwo) i pomagając wam zebrać fundusze. Jesteście naszymi bohaterami” - napisał pod swoją gorącą szesnastką Taco Hemingway.

Komentarze (7)

Co z transportem sprzętu z Chin antonowem? Ponoć przepłacone ,bez certyfikatu .

To nie pierwszy Jeleniogórzanin. Rapuje również basboy
http

Prezydent rapuje ;dałem Kurskiemu 2 miliardy za poparcie w TVP.

Jakie trzeba mieć kompleksy, żeby się takim czymś jarać?

... widzieliście żałosnego Dudę? ...trzyma się bitu jak Konstytucji...

Prezydent dadaista to do tego męża stanu pasuje,ale wszystko da się naprawić w przyszłości prezydentury,nieprzekreslajmy po pierwszej kadencji jak będzie mówił prawdę i dbał o Polskę to populiści i konserwatyści go detronizuja,wyrzuca ale może taki pasuje społeczeństwu cholera wie,taki malowany myślę.smutne społeczeństwo.

Naród pierdnął patriotyzmem,"Hot16Challenge" co to za idi.otyczna nazwa? Przypomina mi się moja nauczycielka j.niemieckiego ze średniej szkoły. Opowiadała, że jak jest w niemczech to w miejscach publicznych rozmawia po niemiecku, nigdy po polsku, bo się wstydzi że jest Polką. To teraz wygląda podobnie, ponadto miało być lirycznie, zamiast tego są wulgaryzmy i ataki polityczne na obecny rząd.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.