Półkolonie – towar deficytowy

Zdj. Czytelnika

Sygnał od czytelnika był alarmujący. Dziś, (17 maja) od 6.30 rano rodzicie chcący zapisać swoje dzieci na półkolonie w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze – stoją na dworze w długiej kolejce. „Pogratulować dyrekcji szkoły w dobie pandemii takiej realizacji. Jedna pracownica obsługuje tych wszystkich ludzi rodziców na podwórku przy biurku”.

Sprawdziliśmy u źródła. Dyrektorka placówki Beata Kozyra wyjaśnia, że organizacja półkolonii to dodatkowa akcja szkoły, na która pozyskano dofinansowanie z miasta. Wszyscy rodzice uczniów otrzymali informację o zapewnieniu swoim dzieciom dodatkowej rozrywki na początku lipca już 10 maja. Zapisy rozpoczęto dziś 17 maja o godzinie 7.30. Ze względów bezpieczeństwa wystawiono biurko na podwórze. Widać, że oferta była na tyle atrakcyjna, że niektórzy pojawili się przed szkołą już o 6.30. Same zapisy trwały jedynie 40 minut.

Niestety miejsc na półkoloniach nie wystarczyło dla wszystkich chętnych. 20 dzieci znalazło się na liście rezerwowej. Lenie półkolonie zorganizowano w zamian za zimowisko, które ze względu nie doszło do skutku z powodu pandemii.

Na dzieci między 5 a 9 lipcem czeka wiele atrakcji, między innymi wycieczka Wrocławia i na basen. Wszytko za jedyne 120 złotych od dziecka.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.