Zanieczyszczone kiełbaski wycofane ze sprzedaży. Sprawdź, czy masz je w lodówce

Fot.: News4Media

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie, że możemy mieć w swoich lodówkach kiełbaski, które zanieczyszczone zostały czynnikiem chłodzącym jednego z urządzeń wykorzystywanych do ich produkcji. Niepożądana substancja przedostała się do żywności po bezpośrednim kontakcie w procesie produkcyjnym. Sprawdź, czy masz ten produkt w swoim domu. Jeśli tak, natychmiast go wyrzuć.

Awaria w zakładzie produkcyjnym spowodowała, że do jednej z partii kiełbasek sprzedawanych w marketach Auchan, przedostał się czynnik chłodzący. GIS ostrzega i wskazuje, jak zweryfikować, czy kupiliśmy zanieczyszczoną żywność.

Jak rozpoznać wadliwy towar?

Komunikat dotyczy kiełbasek marki Bratmaxe pakowanych po 5 sztuk, o łącznej wadze 313 gramów, wyprodukowanych przez firmę Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. Partia, która mogła mieć kontakt z czynnikiem chłodzącym, oznaczona jest minimalną datą przydatności do spożycia przypadającą na 07.07.2021. Kiełbasy te charakteryzują się gorzkim smakiem. Jeśli masz je w swojej lodówce, koniecznie zrezygnuj z ich spożycia. Nie jest jeszcze znany wpływ środka chemicznego na zdrowie.

Tak wygląda opakowanie z kiełbaskami, których dotyczy niniejszy komunikat:

graf.: GIS

Nazwa produktu: Kiełbaski Bratmaxe 5 sztuk, 313 g

Data minimalnej trwałości: 07.07.2021

Producent: Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. KG 26181 Edewecht

Dystrybutor w Polsce: Auchan POLSKA Sp. z o.o. ul. Puławska 46, 05-500 Piaseczno

Jakie działania zostały podjęte?

Producent poinformował, że konieczne jest wycofanie całej zanieczyszczonej partii kiełbasek marki Bratmaxe. Sklepy Auchan na terenie całej Polski wywiesiły ogłoszenia informujące o wadliwym towarze i niezwłocznie rozpoczęły proces wycofywania go ze sprzedaży. Działania nadzorowane są przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

W przypadku dodatkowych pytań, konsumenci mogą kontaktować się telefonicznie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym pod nr telefonu +48 22 34 53 300 czynnym w dni robocze w godzinach 08:15-16:15.

Zanieczyszczone kiełbaski wycofane ze sprzedaży. Sprawdź, czy masz je w lodówce

Komentarze (12)

Niech to zeżre bolszewik czekista i będziem mieli spokój.

Spokój dopiero będzie jak upadnie ten rząd! Mam propozycję do establishmentu PiS-owskiego: "Głowy już straciliście, zadbajcie o doopy". Czas nagli...

A ja myślałem, że to AMWIL, wiadomo.

Sanepid w bolszewickim narodowo socjalistycznym państwie pis przestał wykonywać swoje obowiązki.

Sanepid w bolszewickim narodowo socjalistycznym państwie pis przestał wykonywać swoje obowiązki.

Wiadomo, Niemcy do Polski wysyłają najgorsze gó..o. A my wasale najlepsze wyroby bo polska produkcja sprzedana przez zniemczonych liberałów.

Dziś, 12 maja, Stolica Apostolska przyjęła rezygnację biskupa bydgoskiego Jana Tyrawy, oskarżanego o tuszowanie pedofilii wśród podległych mu księży

Tyrawa, Janiak, Głódź to klucz awansów spod znaku Gulbinowicza. Aż strach pomyśleć, jakie cechy decydowały o ich awansie. Pycha, buta i chamstwo. Tyle po nich zapamiętamy. Polski Kościół ma taką mordę, na jaką zasłużył. Proszę zobaczyć, kim są ludzie, którzy rządzili i dalej rządzą polskim kościołem, którzy roszczą sobie pretensje, by nas umoralniać? W chwili próby stali po stronie sprawców. Gdyby polscy biskupi mieli trochę przyzwoitości, już dawno podaliby się do dymisji. Nie mają jej jednak ani krzty. Będą bronić swoich stołków jak najświętszego sakramentu. Władza - bez niej nie umieją żyć.

Ty bolszewik ty jednak masz poważny problem z myśleniem. Przecież wykryto nieprawidłowości to chyba system kontroli działa prawda?? Zastanów się co piszesz. MYŚLENIE NIE BOLI. Moja dobra rada dla ciebie---PRZESTAŃ OGLĄDAĆ TĄ NIENAWIDZĄCĄ WOLNEJ POLSKI ZAKŁAMANĄ TELEWIZJĘ TVN. Spróbuj tak na próbę chociaż jeden miesiąc. ZOBACZYSZ WTEDY INNY ŚWIAT. Na pewno warto.

A czy ty wysłałeś swoje pociechy do obmacywania przez kleche pedofila?

typ od glifosfatu "lubi to"

Za samą nazwę producenta to te kiełbaski powinny wylecieć z waszych lodówek.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.